690 680 960

Strażacy obchodzą swoje święto. Jutro odbędą się główne uroczystości

Przypadający na 4 maja dzień Świętego Floriana to tradycyjnie święto strażaków. Dzisiaj złożyli oni wieniec pod pomnikiem kolegów, którzy polegli za ojczyznę.

W czwartek, w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. Choć główne uroczystości zaplanowane zostały na jutro, to już dzisiaj delegacja lubelskich strażaków złożyła wieniec pod pomnikiem strażaków poległych za ojczyznę w latach 1939 – 1950. Przewodniczył jej Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

W skład delegacji wchodzili: Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Piotr Zmarz i st. bryg. Szczepan Goławski, Komendant Miejski PSP w Lublinie mł. bryg. Marek Fiutka z zastępcą bryg. Maciejem Błaszczykiem, oraz delegacja ZOSP RP w Lublinie z Tadeuszem Szyszko – Dyrektorem Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP woj. lubelskiego. Wartę honorową pod pomnikiem wystawili strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 1 w Lublinie.

Z kolei jutro uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:30 mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej. O godzinie 11:40 nastąpi przemarsz pododdziałów na Plac Zamkowy. Tam od godziny 12:15 odbędą się kolejne uroczystości. Rozpocznie je złożenie meldunku, przegląd pododdziałów i odegranie hymnu państwowego.

Później nastąpi powitanie gości i wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Nie zabraknie wystąpień zaproszonych gości. Na godzinę 13:45 zaplanowana jest defilada pododdziałów biorących udział w uroczystościach. Od godziny 14:00 będą się odbywać pokazy najnowocześniejszego sprzętu strażackiego, który to jest wykorzystywany w akcjach ratunkowych. Będzie tez promocja Szkół Pożarniczych.

2017-05-04 11:49:09
(fot. nadesłane PSP Lublin)

Jeden komentarz

  1. W takim razie Wszystkiego Najlepszego Wszystkim Strażakom.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…