Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Straciła 15 tys. złotych, bo uwierzyła w historie amerykańskiego żołnierza na misji w Egipcie

Straciła ponad 15 tys. złotych, bo uwierzyła w historie opowiadane przez rzekomego żołnierza armii Stanów Zjednoczonych. Sprawą wyłudzenia zajmują się policjanci i apelują o rozwagę podczas kontaktów przez Internet z nieznajomymi.

Łęczyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki powiatu łęczyńskiego, z którego wynikało, że nieznany jej mężczyzna wyłudził ponad 15 tys. złotych.

Nieznajomy poznany przez Internet przedstawił się jako żołnierz amerykański będący na misji w Egipcie. Mężczyzna miał rzekomo sam wychowywać 7-letniego chłopca. Po pewnym czasie obiecał kobiecie, że przejdzie niedługo na emeryturę, weźmie sporo pieniędzy i przeprowadzi się do Polski. Oszust przesyłał 37-latce zdjęcia w mundurze oraz rozmowy z jego rzekomym synem.

Kiedy przylot amerykańskiego żołnierza i jego syna do Polski miał dojść do finału, nagle okazało się, że dziecko trafiło do szpitala i wymaga kosztownego leczenia. Kobieta pod presją informacji od żołnierza i rzekomego lekarza, dokonała kilku przelewów na niezbędne lekarstwa.

Natłok nagłych zdarzeń losowych, jakie przytrafiały się żołnierzowi, wzbudził czujność kobiety. Ta po sprawdzeniu otrzymanych od niego zdjęć, zorientowała się, że została naciągnięta. Kobieta straciła łącznie ponad 15 tys. złotych. Policjanci poszukują oszusta i przestrzegają przez osobami podającymi się za amerykańskich żołnierzy, biznesmenów lub przedsiębiorców, którzy wzbudzają zaufanie i „grają” na uczuciach innych, a później pod pretekstem niekorzystnych zdarzeń losowych wyłudzają pieniądze.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Dobrze takiej naiwnej laleczce zamiast szukać normalnego faceta to szuka księcia który ma dużo kasyyyyyy.

 2. ciekawe w jakim języku była prowadzona konwersacja…

 3. Trzymam kciuki za zdrowie synka. Niech się wykuruje przed przylotem do Polski.

 4. Oni są na czaterii , łatwo poznać gdyż pierwsze co pytają to czym się zajmujesz czyli wiadomo o kasę chodzi ale te historyjki są tak pokrętne aż trudno się na to nabrać . Portale to tylko wirtualna rozrywka i nie powinno się jej przenosić w realne życie .

 5. 37 lat i zero mózgu brawo ona

 6. Na gg też ich pełno.

 7. chyba se jaja robicie bo to sie w głowie nie miesci zeby takie coś odstawić hahaha
  zdrowia dla synka a pani niech sie na nogi leczy bo na glowe juz chyba za pozno haha

 8. Zamiast hejtować gagatka hejtujecie ofiary …w sumie za ich dobre serce.

 9. z jednej strony nie żal cymbałów, z drugiej zaś zbiera się złość na tych urodzonych pasożytów nieskalanych uczciwością, żyjący z krzywdy innych. Dlaczego nie słychać o wyrokach skazujących dla takich hien ?

 10. to do tej pani wiadomość ja też jestem żołnierzem moja żona zgineła dziecko mam chore podac numer konta?? XD
  NIe szkoda mi takich ludzi wcale. tyle się mówi o tych internetowych naciągaczy a puste kobiety dalej się nabierają. bo będę miała żołnierza, masz kobieto,