Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stracił złotą monetę wartą 28 tys. złotych

Mieszkaniec Białej Podlaskiej wystawił za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego złotą monetę. Jak się okazało rzekomy nabywca nie odebrał jej jednak z paczkomatu, a przesłane przez niego potwierdzenie przelewu okazało podrobione. Do 42-latka, wróciła już tylko pusta koperta.

Do policjantów z Białej Podlaskiej zgłosił się mieszkaniec miasta z informacją, że utracił złotą monetę wartą 28 tys. złotych. Mężczyzna relacjonował, że za pośrednictwem jednego z internetowych portali ogłoszeniowych chciał sprzedać złotą monetę z XIX wieku. Jej cenę oszacował na kwotę ponad 28 tysięcy złotych. Mężczyzna dodał, że w drugiej połowie grudnia skontaktował się z nim nieznajomy zainteresowany zakupem. Potencjalny nabywca chciał by przesyłka trafiła do konkretnego paczkomatu.

Z uwagi na wysoką wartość zamówienia pokrzywdzony prosił o potwierdzenie przelewu wykonanej transakcji, które otrzymał tego samego dnia. Był to weekend, więc jego podejrzenia nie wzbudził fakt, że gotówka nie została zaksięgowania na jego koncie.

Zgodne z umową nadał paczkę do paczkomatu w Nowym Dworze Mazowieckim. Gdy kilka dni później pieniądze nadal do niego nie dotarły, próbował bezskutecznie skontaktować się z kupującym. Niestety wówczas okazało się, że jego konto nie jest aktywne. Nie odbierał on również wskazanego wcześniej telefonu.

42-latek ustalił też, że paczka nie została w ogóle odebrana, Gdy wróciła ona do nadawcy okazało się, że wewnątrz nie ma wartościowej monety. Pokrzywdzony dodał, że choć kupującemu zależało na jak najszybszej wysyłce towaru do chwili obecnej nie kontaktował się z nim. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

22 komentarze

  1. Wysyłasz jak masz kasę na koncie, ale lamus