Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Stracił rękę podczas wycinki gałęzi. Miał prawie 2,5 promila

Wczoraj na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń w trakcie wycinki drzew. Jeden z mężczyzn stracił rękę, drugi zaś doznał obrażeń twarzy.

W środę po godzinie 12 na terenie gminy Siennica Różana w powiecie krasnostawskim doszło do wypadku podczas wyrębu drzew. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Policjanci ustalili wstępnie, że 61–latek z powiatu chełmskiego podczas wyrębu drzew został uderzony w twarz przez spadającą gałąź. Będący z nim razem 53-latek, natychmiast podwiózł mężczyznę do miejsca, w które bez problemu mogły dojechać służby ratunkowe. Poszkodowany z obrażeniami twarzy trafił do szpitala w Chełmie. Jak ustalono obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Do drugiego wypadku doszło po godzinie 15 w gminie Łopiennik Górny. Tam podczas wycinki gałęzi 31-letni mężczyzna stracił rękę. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna włożył rękę do rębaka podłączonego do ciągnika rolniczego. Poszkodowany natychmiast przetransportowany został przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lublinie. Badanie stanu trzeźwości 31–latka wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności podczas obchodzenia się z różnego rodzaju sprzętem mechanicznym. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna, pośpiech, a przede wszystkim alkohol mogą doprowadzić do tragedii.

(fot. Policja Krasnystaw)

Autor: redakcja

9 komentarzy

  1. Jolop

  2. WODKA + rebak to nie jest dobre polaczenie

  3. Drugą ręką będzie pil, na zdrowie.

  4. Dostać w mordę od drzewa…… Współczuję wiesniakom czasem.

  5. A drugi pijany wiesniak teraz będzie miał 1reke do uprawiania rękodzieła.