690 680 960

Stracił panowanie nad busem i wjechał do rowu. Jedna osoba w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj rano w miejscowości Gorajec-Zagroble bus zjechał do rowu i uderzył w skarpę. Do szpitala trafiła jedna osoba, 53-letnia mieszkanka Zamościa. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano przed godziną 6.00 w miejscowości Gorajec-Zagroble w gminie Radecznica w powiecie zamojskim. Z treści zgłoszenia, które wpłynęło do służb ratunkowych wynikało, że kierowca busa wjechał do rowu. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Renault 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc od strony Zamościa w kierunku Janowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Z uwagi na wcześniejsze opady śniegu, jej nawierzchnia była śliska. Mężczyzna w takich warunkach jechał busem ze zbyt dużą prędkością. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w płyty betonowe wzmacniające skarpę.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 53-letnia mieszkanka Zamościa. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierującemu nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci ze Szczebrzeszyna.

(fot. Policja Zamość)

Jeden komentarz

  1. Dobrze że wykorzystał rów i płyty betonowe wzmacniające skarpę – szybciej się zatrzymał…
    Nie tak jak inni w podobnych sytuacjach ciągną 100 metrów po uprawnym polu, albo wjeżdżają komuś do sypialni, wprzódy rozwalając płoty i ściany

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.1887zł -0.18%
  • GBP 5.2109zł -0.04%
  • EUR 4.479zł -0.25%
  • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas