Stop Agresji na Drodze: Kolejna akcja drogówki na ulicach Lublina

Po raz kolejny lubelska drogówka przeprowadziła akcję Stop Agresji na Drodze. Tym razem w ciągu kilku godzin 44 kierowców ukaranych zostało mandatami a w 6 przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

W piątek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili kolejną akcję, której celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Działania „Stop Agresji na Drodze” rozpoczęły się w godzinach wieczornych zaś zakończyły po północy.

Policjantów wspierali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz Straż Miejska. Używała ona pojazdu wyposażonego w kamerę mobilnego monitoringu. Dzięki niej nagrywane były poczynania co niektórych kierowców, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego. W akcji brały udział też nieoznakowane radiowozy. Zwiększoną liczbę patroli dostrzec można było na ulicach miasta, jednak funkcjonariusze szczególnym nadzorem objęli miejsca, gdzie mieszkańcy czy też administratorzy obiektów skarżą się zakłócające spokój oraz stwarzające niebezpieczeństwo podpisy głównie młodych kierowców.

W trakcie piątkowych działań policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów. W ich trakcie sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny samochodów. Kontrole zazwyczaj kończyły się mandatami karnymi za nadmierną prędkość i zły stan techniczny pojazdów. Łącznie funkcjonariusze wystawili 44 mandaty karne oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. W jednym przypadku, za przekroczenie prędkości o 50km/h prędkości w terenie zabudowanym, kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy.

(fot. lublin112)

Zobacz również

28 komentarzy

  1. Brawo policja.

  2. Brak toru w Lublinie daję się we znaki…

  3. Na rondzie solidarności – lubomelska też sobie jeżdżą bokiem gruzami. W 99 przypadkach same BMW.

  4. też nie trawię władców pierścieni (aułdi) jak i burakowozów( BMW) ciągle jak wyjeżdżam z domu to jakiemuś się musi spieszyć na wiadukcie obok mojego domu jak i wymijanie na zakrętach bo parę metrów zyska. Tylko jedno pytanie gdzie na ulicach lublina jest market Leroy Merlin z napisem Media Markt?

  5. Lwowska i Andersa ok 2 w nocy słychać ryk silników, spać się nie da

  6. Śmieszni są ci ludzie co tutaj tylko krytykują te zloty w lublinie 😉 hmm czy są wypadki na tych zlotach? nie.. bo ci ludzie na tych zlotach panują nad swoimi autami bo trenują poślizgi itd… a te buractwo przed komputerami z nudnym życiem w którym nie ma żadnego celu ani pasji, hobby umie tylko krytykować. Powodzenia w życiu z takim podejściem i żebyście sami się nie rozwalili jak wpadniecie w poślizg tymi swoimi jakże cudownymi autami lepszymi niby od bmw czy audi 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021