690 680 960

Staniesz na kopercie? Nie licz na łaskę

Zamojska straż miejska zapowiada zdecydowaną walkę z kierowcami, którzy parkują swoje pojazdy w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych oraz w rejonie przejść dla pieszych.

Miejsca dla niepełnosprawnych zastawione pojazdami osób, które są całkowicie zdrowe, auta zaparkowane praktycznie na przejściach dla pieszych, zasłaniające osobom chcącym przejść na drugą stronę ulicy widoczność to częsty widok w Zamościu. Tego typu postępowanie kierowców nie tylko utrudnia funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym ale jest również niezwykle niebezpieczne dla pieszych. Dlatego też ostrą walkę z tego typu zachowaniem kierowców rozpoczęła dzisiaj zamojska straż miejska.

-Akcja nosi nazwę „Dla wszystkich” a działania związane są z zapewnieniem właściwego przestrzegania przepisów ruchu drogowego, które obejmują parkowanie pojazdów przez nieuprawnione osoby na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych, jak również parkowanie pojazdów w obrębie przejść dla pieszych z których korzysta wielokrotnie najmłodsza młodzież naszego miasta- wyjaśnia Monika Bednarczyk ze straży miejskiej.

Znane są miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tego typu przypadków, jednak patrole straży miejskiej będą bacznie zwracały uwagę w innych rejonach miasta. Jak zapewniają funkcjonariusze, wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów nie będzie taryfy ulgowej. Zwłaszcza że wielokrotne ich upominanie nie poskutkowało. Dlatego też postanowiono sięgnąć po blankiety mandatów karnych.

(fot. lublin112)
2014-02-06 21:16:12

6 komentarzy

 1. To może zamojscy strażnicy przyjadą pod komisariat na Kunickiego w Lublinie i wystawią mandaty za zaparkowane na przejściu radiowozy.

 2. ha popieram 😀 o Straży już chyba wszystko zostało napisane i nie znam nikogo kto uważa, że są potrzebni.

  • Straż Miejska została powołana m.in. po to, żeby naszą kochaną i zaharowaną bohaterską Policję odciążyć od załatwianie dużej ilości duperelnych spraw i spraweczek dostarczanych przez nasz ponad przyzwoitość, rozbrykany, coraz częściej bezstresowo wychowywany narodek.
   Niektóre nawet nie licujące z „majestatem” Policji.

   • Może pomysł dobry, wykonanie już średnie. Potrafią gonić babcie z jajami z chodników, bo przecież stwarzają śmiertelne zagrożenie; wlepiać mandaty tym co najmniej w ruchu, w przyrodzie i przechodniom przeszkadzają… i to właściwie tyle, jak jest zagrożenie to odwracają się i udają, że nic nie widzą.

 3. Więc: Nie stawaj na kopercie ! Nie będziesz musiał liczyć na łaskę 🙂

 4. No to widać w Zamościu jest ład, porządek , niema wandali, opryszków, bo „Straż Miejska ” za kierowców się bierze , albo śnieg już uprzątnęli i widać koperty.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas