690 680 960

Strażacy ćwiczyli pomoc osobom, pod którym załamał się lód

Przez ostatnie trzy dni, lubelscy strażacy ćwiczyli swoje umiejętności w ratowaniu osób, które dostały się do wody po tym jak załamał się pod nimi lód. W takich przypadkach liczy się każda sekunda.

O tym jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc w przypadku, gdy pod człowiekiem załamie się lód i wpadnie on do wody świadczy fakt, że w takich warunkach jest on w stanie przeżyć zaledwie kilka minut. Dlatego tez pomoc takim osobom musi być niezwykle szybka i skuteczna. W takich sytuacjach nie ma mowy by ratownicy zastanawiali się, w jaki sposób mają pomóc poszkodowanemu, muszą działać natychmiastowo, a żeby tak było, niezbędne są ćwiczenia i doskonalenie technik ratowniczych.

Pomoc osobom które wpadną do lodowatej wody niosą przede wszystkim strażacy. Są oni wyposażeni w specjalny sprzęt, który jest pomocny w tego typu akcjach. Jednak by pomoc ta była skuteczna a zarazem bezpieczna dla samych ratowników, niezbędne jest działanie w grupie. I właśnie tego typu współpracę a także różnego typu techniki ratownictwa od trzech dni ćwiczą lubelscy strażacy. Dzisiaj był trzeci i ostatni dzień ćwiczeń.

Jednocześnie strażacy apelują do ludzi, by nie wchodzili na zamarznięte akweny wodne czy też rzeki. To że w jednym miejscu lód ma np. 30 cm grubości nie oznacza, że jest bezpiecznie. Często zdarza się, że grubość pokrywy lodowej jest znacznie zróżnicowana, i np. kilka metrów dalej może ona mieć kilka centymetrów a to oznacza że w przypadku wejścia człowieka na tak cienki lód, od razu się on załamie.

(fot. lublin112)
2014-02-06 19:23:54

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas