690 680 960

Sprzedano działkę, na której stoi lubelska hala Makro. Obiekt pozostanie dostępny dla klientów

Działka, na której zlokalizowana jest lubelska hala Makro Cash & Carry zmieniła właściciela. Zakupiła ją wiedeńska spółka inwestycyjna. Hurtowania będzie nadal funkcjonowała.

W ostatnich dniach głośno jest o jednej z największych transakcji w Europie jeżeli chodzi o sprzedaż i najem nieruchomości. Spółka Metro Properties, zarządzająca nieruchomościami grupy Metro, sprzedała działki na których działa 11 hurtowni Makro Cash & Carry. Pięć z nich znajduje się w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. Pozostałe zlokalizowane są na Węgrzech i w Czechach. Sfinalizowana w sierpniu umowa opiewa na kwotę ponad 250 milionów euro. Nabywcą jest wiedeńska spółka FLE GmbH, zależna od francuskiej grupy LFPI, która inwestuje w imieniu funduszu regulowanego AFI.

— Ze względu na wyjątkowość i wielkość sprzedawanego portfela ważna była dla nas nie tylko dogłębna analiza nieruchomości, ale co ważniejsze, działalności operacyjnej Metro. Ta transakcja wymagała przygotowania pola do długoterminowego partnerstwa, które wykracza poza tę początkową transakcję. Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do zacieśnienia relacji pomiędzy tymi dwoma partnerami — tłumaczy Dariusz Forysiak, dyrektor w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego w Polsce.

Jak informują przedstawiciele grupy Metro, Makro Cash & Carry będzie nadal prowadzić swoje hurtownie we wszystkich obecnych lokalizacjach. Zmieni się jedynie forma własności. Obiekty będą dzierżawione na podstawie długoterminowych umów najmu. Jeżeli chodzi pozostałe lokalizacje w Polsce, Metro Properties zachowała prawa własności do kilku sąsiednich działek z zamiarem realizacji projektów zabudowy wielofunkcyjnej.

(fot. Metro)

19 komentarzy

  1. dalej sprzedają Polskę jak za PO

  2. tutaj chodzi o transfer zysków – MAKRO Cash zapłaci za wynajem gruntu i w ten sposób wytransferuje zyski bo czynsz nie będzie tani po to by nie płacić podatków w Polsce

Kursy walut

  • USD 4.2559zł 0.75%
  • GBP 5.2567zł 0.55%
  • EUR 4.5376zł 0.34%
  • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas