Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzedała mieszkanie, zaciągnęła kilka kredytów, bo wierzyła w uczucie „Amerykanina”

73-letnia kobieta straciła ponad pół miliona złotych, po tym jak przez półtora roku utrzymywała korespondencję z rzekomym „Amerykaninem”, pracującym na platformie wiertniczej w Norwegii. Ich kontakt przerodził się w miłość, a kobieta była gotowa pomóc ukochanemu w problemach finansowych. I pomogła…

Parczewscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa, którego ofiarą padła 73-letnia mieszkanka powiatu parczewskiego. Kobieta poinformowała mundurowych o internetowym kontakcie, który trwał ponad półtora roku z mężczyzną przedstawiającym się jako „Amerykanin” o imieniu Jeff Jefferson. Mężczyzna skontaktował się z 73-latką za pośrednictwem komunikatora internetowego i przedstawił się jako wdowiec z dwójką dzieci, pracujący na platformie wiertniczej w Norwegii.

Relacja internetowa między nimi stale się rozwijała, a Jeferson zapewniał kobietę o swoim uczuciu oraz obiecywał zawarcie małżeństwa, gdy tylko będzie to możliwe. Po pewnym czasie poprosił 73-latka o pomoc finansową, ponieważ miał problemy i potrzebował gotówki na wyjście z aresztu. Twierdził również, że jego chore dzieci potrzebują wsparcia finansowego na leczenie. Pokrzywdzona wierząc w obietnice ukochanego przelała mu pierwsze pieniądze. Oszust postanowił wykorzystać jej dobre zamiary i ponownie prosił o pieniądze.

Kobieta, która była pod wpływem manipulacji uczuciami i złudzeniami o szczęśliwej przyszłości z mężczyzną, sprzedała swoje mieszkanie, zaciągnęła kilka kredytów w różnych bankach na kwotę ponad 125 tysięcy złotych oraz oddała wszystkie swoje oszczędności. W ciągu półtora roku ich znajomości wykonała kilkadziesiąt przelewów na wskazane przez oszusta konta bankowe. Łącznie przekazała mężczyźnie ponad 500 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona zdecydowała się zgłosić sprawę na policję, ponieważ mimo wielokrotnych próśb o zwrot pożyczonych środków, Jeff odwleka terminy spłaty, zapewniając że zwróci pieniądze po przyjeździe do Polski, ale stale napotyka na przeszkody losowe.

(fot. pixabay.com)

37 komentarzy

  1. zeby mloda ale stara baba a glupia

  2. Taniej by jej wniosło wynająć Pana na godziny

  3. Zaufany kolejarz

    Teraz przydałoby się jej znajomość z amerykańskim lekarzem najlepiej psychiatrą

Z kraju