Sprawcy rozboju zatrzymani. Pomogły publikacje w lubelskich mediach

Dwa dni temu lubelska Policja skierowała apel do świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu tożsamości trzech napastników, którzy siłą wyciągnęli mężczyznę z autobusu i dotkliwie go pobili. Policjanci dzięki m.in. publikacjom w lubelskich mediach dotarli do sprawców pobicia.

Lubelska Policja opublikowała we wtorek wizerunki trzech mężczyzn, którzy brali udział w pobiciu pasażera autobusu. Przypomnijmy, do napaści doszło 20 sierpnia około godziny 03:45 w rejonie przystanku „Klub Jeździecki 02″.

– Pokrzywdzony mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubelskiego, jechał autobusem w kierunku ul. Żeglarskiej. Jeszcze podczas jazdy został zaczepiony przez trzech nieznajomych mężczyzn, którzy wykorzystując zatrzymanie autobusu na przystanku „Klub Jeździecki 02” siłą wyciągnęli go na zewnątrz – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Napastnicy bili i kopali swoją ofiarę po całym ciele a następnie ukradli portfel z pieniędzmi i telefon. Napastników zarejestrował monitoring zainstalowany w autobusie.

– Dzięki publikacji zdjęć z monitoringu autobusu, sygnałom od czytelników lubelskich portali oraz ustaleniom policjantów zatrzymany został dzisiaj jeden ze sprawców rozboju, do którego doszło w minionym tygodniu. To 16-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci ustalili także dwóch pozostałych napastników w wieku 18 i 20 lat – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

2015-08-27 17:02:18
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

34 komentarze

 1. sam się nie kompromituj. Teraz są podejrzani o wykroczenie, to zakrywa się twarze,a wcześniej nie byli podejrzani? Śmieszne

 2. W Biłgoraju za napad na stację z bronią w ręku gościa wypuścili to i ci zaraz wyjdą pewnie.Patologia aparatu (nie)sprawiedliwości w tym kraju jest porażająca !

 3. dla czego tutaj już mają zakryte oczy a 2 dni temu jeszcze było widać całą twarz ? jaki to ma sens skoro jak ktoś chce ich zobaczyć to po prostu wchodzi do wcześniejszego artykułu o nich … ???

  • We wcześniejszym artykule nie znajdziesz takiej fotografii, pozdrawiamy!.

   • Napoleon XV - Cesarz z Abramowic

    Przecież to kadry z nagrania, które sąd zezwolił opublikować w celu ustalenia tożsamości. Jednocześnie sąd dał zielone światło na publikacje wizerunku w tym nagraniu. Paski na oczach niepotrzebne.

   • Bardzo łatwo znaleźć.

 4. Jakby na mnie trafili to sam bym ich połamał i nauczyliby sie pokory chłystki jedne

 5. Zamiast pracować, policja siedzi na FB.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL