690 680 960

Spowodował kolizję i odjechał. Na drugi dzień zgłosił kradzież samochodu

Sporo zarzutów czeka 33-latka, który odjechał po kolizji z miejsca zdarzenia. Mężczyzna na drugi dzień zgłosił kradzież swojego auta. Policjanci ustalili jednak właściwy przebieg obu zdarzeń.

W miniony piątek po południu w Karczmiskach doszło do kolizji dwóch pojazdów. Zgłaszający przekazał, że kierujący mazdą na łuku drogi nie opanował pojazdu i uderzył w tył volvo, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Na drugi dzień, właściciel pojazdu zgłosił się na policję zawiadamiając o tym, że znajomy ukradł mu pozostawioną na posesji z kluczykami w środku mazdę. Policjanci pracujący nad sprawą nabrali podejrzeń, że to właśnie zawiadamiający spowodował piątkowe zdarzenia drogowe.

Jak się okazało, mężczyzna wymyślił historię o kradzieży auta z obawy przed odpowiedzialnością za kolizję, którą spowodował w Karczmiskach. 33-latek nie posiadał dodatkowo uprawnień do kierowania pojazdem.

Wkrótce mężczyzna odpowie za spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem bez uprawnień, usłyszy zarzuty składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o przestępstwie, którego nie popełniono. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Takie mamy teraz ” społeczeństwo” nie dość źe próźne to i głupie.

  • Mądra władza powinna sobie poradzić z głupim ludem. Problem w tym, że władza nie jest mądrzejsza, a dodatkowo boi się zrobić cokolwiek co nie spodoba się suwerenowi, bo poparcie spadnie.

   • Dlatego bezkarność rowerzystów rośnie.

    • Ci rowerzyści to przeszkadzają ci głownie dlatego że SĄ. Zmartwię ciebie będzie ich coraz więcej w związku z czym raczej opuszczą chodniki (co było wygodne dla kierowców) i zajmą należne im miejsce na jezdni jesli nie będzie ddr. W centrum i sródmieściu raczej ich nie ma więc jedyne wyjście to akceptacja i nie robisz żadnej łaski.

 2. Zbrodnia prawie idealna.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas