Spowodował kolizję i odjechał. Na drugi dzień zgłosił kradzież samochodu

Sporo zarzutów czeka 33-latka, który odjechał po kolizji z miejsca zdarzenia. Mężczyzna na drugi dzień zgłosił kradzież swojego auta. Policjanci ustalili jednak właściwy przebieg obu zdarzeń.

W miniony piątek po południu w Karczmiskach doszło do kolizji dwóch pojazdów. Zgłaszający przekazał, że kierujący mazdą na łuku drogi nie opanował pojazdu i uderzył w tył volvo, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Na drugi dzień, właściciel pojazdu zgłosił się na policję zawiadamiając o tym, że znajomy ukradł mu pozostawioną na posesji z kluczykami w środku mazdę. Policjanci pracujący nad sprawą nabrali podejrzeń, że to właśnie zawiadamiający spowodował piątkowe zdarzenia drogowe.

Jak się okazało, mężczyzna wymyślił historię o kradzieży auta z obawy przed odpowiedzialnością za kolizję, którą spowodował w Karczmiskach. 33-latek nie posiadał dodatkowo uprawnień do kierowania pojazdem.

Wkrótce mężczyzna odpowie za spowodowania kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem bez uprawnień, usłyszy zarzuty składania fałszywych zeznań i zawiadomienia o przestępstwie, którego nie popełniono. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

5 komentarzy

 1. Takie mamy teraz ” społeczeństwo” nie dość źe próźne to i głupie.

  • Mądra władza powinna sobie poradzić z głupim ludem. Problem w tym, że władza nie jest mądrzejsza, a dodatkowo boi się zrobić cokolwiek co nie spodoba się suwerenowi, bo poparcie spadnie.

   • Dlatego bezkarność rowerzystów rośnie.

    • Ci rowerzyści to przeszkadzają ci głownie dlatego że SĄ. Zmartwię ciebie będzie ich coraz więcej w związku z czym raczej opuszczą chodniki (co było wygodne dla kierowców) i zajmą należne im miejsce na jezdni jesli nie będzie ddr. W centrum i sródmieściu raczej ich nie ma więc jedyne wyjście to akceptacja i nie robisz żadnej łaski.

 2. Zbrodnia prawie idealna.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”