Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spotkanie mieszkańców z urzędnikami. Chcą ocalić wszystkie drzewa z ul. Lipowej (wideo na żywo)

W sali widowiskowej Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego przy ul. Narutowicza w Lublinie rozpoczęło się spotkanie w sprawie ul. Lipowej. Mieszkańcy protestują przeciwko usuwaniu drzew z centrum miasta.

Mieszkańcy nie zgadzają się na usuwanie drzew w ramach przygotowań do przebudowy tej arterii. Ratusz wyjaśnia, że robi wszystko, aby ocalić jak najwięcej drzew.

Urzędnicy zapowiedzieli zaprezentowanie danych z pierwszej wersji dokumentacji projektowej oraz zakres zmian, jakie zaszły w projekcie, by uchronić jak największą liczbę drzew. Poruszone mają zostać również kwestie związane z realizacją kolejnych etapów inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem drzew planowanych do przesadzenia.

Z mieszkańcami spotkał się Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju, Artur Szymczyk.

(wideo UM Lublin)

21 komentarzy

 1. A łysy *** gdzie?

 2. wyciac w pien te drzewa !!

 3. Drzewa drzewami. A ja chciałem zapytać kiedy zostaną otwarte płace zabaw dla dzieci? Wszystko pootwierane baseny, siłownie, restauracje a na płac zabaw na świeżym powietrzu człowiek z dzieckiem pójść nie może…

 4. łysy nie ma odwagi stanąć twarzą w twarz z mieszkańcami. Marzy ,żeby jako sołtys zostać senatorem. Co nigdy nie nastąpi

 5. Asfalt mozna wymienic bez wycinania drzew.
  Wycinamy drzewa żeby zrobić drogę dla rowerów? To na pewno ekologia?

  • Ze starej lipy podczas wichury łamie się konar, ktoś traci życie. Kto jest odpowiedzialny za stare lipy? zieloni? mieszkańcy co protestują?kto wytłumaczy mi to staremu piernikowi.

   • Stary piernik niech nie manipuluje. Lipy przeżyją starego piernika i pierdoły które opowiada.

    • To nie manipulacja tylko objaw zdroworozsądkowego myślenia;) przykład skrajny ale możliwy. bardziej prawdopodobne jest złamanie się gałęzi na samochód lub chociażby uszkodzenie budynku itp. Kto za to bierze odpowiedzialność? Drzewa rosną na działce miasta i oni decydują. Ludziom zachciało się wtrącać w gospodarowanie czymś co nie jest ich. Teraz krzyczą „nie wycinać Krzysztofa!” (swoją drogą debilne jest nazywanie drzewa ludzkim imieniem i traktowanie go na równi z ludźmi) ale jak dojdzie do jakiegoś zdarzenia to się pochowają i umyją ręce….

 6. Jestem mieszkańcem – gdzie mogę poprzeć wycinkę drzew i poszerzanie ulic?

 7. Więc widzicie , co nas wszystkich czeka , jak wygra : PO-KOmuna !!! Polacy nie głosują na ich potomków !!!

Z kraju