690 680 960

Spore zainteresowanie firm budową obwodnicy Nałęczowa. Nie powinno być problemów z wyborem wykonawcy

Zarząd Dróg Wojewódzkich zapoznał się z ofertami firm, które są zainteresowane budową obwodnicy Nałęczowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830. Co ważne, wszystkie z nich są niższe od zarezerwowanej na ten cel kwoty.

Wszystko wskazuje na to, że niebawem, bez żadnych problemów rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył już przyjmowanie ofert od firm zainteresowanych realizacją inwestycji. O kontrakt stara się 11, co ważne, każda z nich mieści się w kwocie 174 mln zł, jaką na ten cel przeznaczył inwestor.

Na najniższą kwotę oszacowała budowę trasy firma Strabag, która wyceniła swoje prace na 123,4 mln zł. Niewiele wyższej kwoty, gdyż 124,9 mln zł, żąda Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów. Następne w kolejności są: Budimex – 129 mln zł, konsorcjum firm PBI Infrastruktura, INTOPntop Tarnobrzeg i PBI WMB – 136,3 mln zł, konsorcjum firm Unibep i Budrex – 137,5 mln zł, Mota-Engil Central Europe 138,8 mln zł, konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras z Hiszpanii 147,1 mln zł, konsorcjum firm Anna – Bud, NDI SOPOT i B4 – 150 mln zł, konsorcjum firm Rubau Polska, Poltores i LS Complex – 151,3 mln zł, konsorcjum firm Polimex Infrastruktura Polimex Mostostal i Polbud Pomorze – 156,5 mln zł, zaś najdroższa oferta opiewa na 163,6 mln zł i została złożona przez konsorcjum firm Intop Warszawa i Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe Dębica.

Obwodnica ma mieć początek w miejscowości Bochotnica – Kolonia na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 830 Lublin – Nałęczów i 827 do Bełżyc. W tym miejscu powstanie rondo. Następnie trasa przechodzić będzie nad doliną rzeki Bochotniczanki projektowaną estakadą o długości 374 metrów oraz ulicą Cynkowską, gdzie powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie. Następnie przetnie drogę prowadzącą do Czesławic i zakończy się na skrzyżowaniu Strzelcach, czyli skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 826 prowadzącą do Przybysławic.

Nowa droga będzie miała ponad 5 kilometrów długości. W całości pobiegnie po nowym śladzie, w zakres zadania wchodzi również budowa estakad, przepustów, skrzyżowań, chodników i ścieżek rowerowych. Przewidziana jest także przebudowa przepompowni wody MZWiK w Nałęczowie. Jak planuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, droga ma być gotowa w połowie 2024 roku. Na etapie planowania jest już drugi etap obwodnicy, czyli trasa od skrzyżowania w Strzelcach w stronę Wąwolnicy.

(fot. UMWL)

Jeden komentarz

  1. 125 a 164 miliony to duży rozstrzał – bardzo niepokojący. jeśli to jest warte w okolicy tych 170 mln zarezerwowanych przez inwestora, to wtedy wybór najtańszej oznacza na wstępie bubel i wiele aneksów podwyższających cenę.
    to bardzo prawdopodobne, bo chyba żadna firma nie przestrzela tak bardzo cen w przetargu (gdyby tak, to nigdy by ich nie wygrywała i już by pewnie padła), a inwestor też nie dodał sobie rezerwy +50% na wszelki wypadek.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas