690 680 960

Spłoszony koń z uszkodzonym wozem pędził przez wieś, gonił go woźnica. Na pomoc ruszyli strażacy

Przejeżdżający pociąg spłoszył konia, przez co ten zaczął galopować przez wieś. Po drodze rozleciał się wóz, który ciągnął za sobą. Woźnica nie był wstanie dogonić zwierzęcia.

W nietypowej akcji brali udział w sobotę strażacy z Dominowa w gminie Mełgiew w powiecie świdnickim. Około godziny 12:10 zostali zaalarmowani o pędzącym przez miejscowość koniu, który ciągnął za sobą uszkodzony wóz.

– Po przybyciu na miejsce zastano spłoszonego konia, a także wóz konny, który w trakcie galopu uległ znacznemu uszkodzeniu. Zaprzęg poruszał się bez woźnicy. Mężczyzna znajdował się ok pół kilometra dalej – wyjaśnia nam st. kpt. Paweł Dańko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku.

Strażacy zatrzymali konia, po czym udało się im go uspokoić. Następnie pomogli mężczyźnie w jego odprowadzeniu na teren gospodarstwa. Zarówno zwierzęciu, jak też woźnicy nic się nie stało. Jak wstępnie ustalono, koń został spłoszony przez przejeżdżający w pobliżu pociąg.

(fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Koń ” adwokat” teź czegoś się wystraszył , moźe straźacy jego by złapali??😉😉

 2. Zakazać pociągów!!!

 3. uspokoiła konia pavulon-em???

 4. Pociąg przebadany alkomatem,czy Policja wyjaśnia wszystkie okoliczności sprawy,czy strażacy mieli uprawnienia kowboja do łapania konia,czy to był kóń polski ?

 5. „Przejeżdżający pociąg spłoszył konia, przez co ten zaczął galopować przez wieś. Po drodze rozleciał się wóz, który ciągnął za sobą. Woźnica nie był wstanie dogonić zwierzęcia.”
  No, Redaktorze, dawno się tak nie uśmiałem… (:

 6. Hamburk zawsze tak mi się kojarzył: furmanki, konie, gdzieniegdzie maluchy i duże fiaty, policka w polonezach. Takie skrzyżowanie muzeum wski lubelskiej z Kubą.

 7. Koń Chłopowi uciekł .

 8. i co mandat ?? 2500 za unieruchomienie pojazdu XD
  a co w polsce karanie wychodzi najlepiej, i wyzysk od ludzi pracujacych

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas