Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niedawno odebrał prawo jazdy, ale już je stracił. Dostał też wysoki mandat

Młody kierowca niedawno zdał egzamin na prawo jazdy i otrzymał uprawnienia do kierowania. Niestety wczoraj musiał się z nimi pożegnać, bo przekroczył znacznie prędkość w obszarze zabudowanym. 23-latek otrzymał również wysoki mandat.

W niedzielę w trakcie prowadzonych kontroli drogowych parczewscy mundurowi na jednej z dróg prowadzących do centrum miasta połączonych z drogą wojewódzką nr 815 zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego mieszkańca Lublina, poruszającego się pojazdem marki Kia.

Mężczyzna przekroczył znacznie dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym jechał 113 km/h co oznacza, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 63 km/h. Prędkość mierzona była nowym urządzeniem Trucam, będącym na wyposażeniu policjantów ruchu drogowego, który oprócz pomiaru prędkości, daje możliwość utrwalenia obrazu mierzonego pojazdu.

23-latek został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a także 10 punktami karnymi. Co więcej, 23-latek pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 23-latek 3 miesiące temu zdał egzamin i odebrał prawo jazdy.

(fot. Policja Parczew)

23 komentarze

 1. To w Puławach zza drzewa strzelajo tera ?

 2. Pewnie wina Tuska

 3. Z 238 m to sobie może mierzyć żony pupcie

 4. Nowe przepisy są słabe, zresztą nigdy nie były dobre.
  W tym wypadku młody człowiek powinien stracić prawo jazdy, kozaczenie na drodze świeżo upieczonego kierowcy źle rokuje na przyszłość.
  Wysokość mandató za niektóre wykroczenia znowu jest zbyt wysoka, a konfiskaty samochodu pijanych kierowów nadal nie ma. Jak zawsze miało być lepiej a wychodzi jak zawsze.

 5. Zamknąć wszystkie ulice, wtedy nie będzie wypadków, zakazać sprzedaży alkoholu, nie będzie alkoholików itd.

 6. rozumiem przekroczenie ale 60, 70, 80 ale nie 113 w zabudowanym…

 7. szok i nie dowierzanie, to można kogoś zatrzymać nie podganiając go?? no brawo policja, w końcu bezpiecznie zatrzymali gościa co powodował zagrożenie. takze teraz można kolejne 1000 osób podganiać i zabierać prawka, przecież to takie bezpiecznie latać nieoznakowanym radiowozem po 100 w zabudowanym żeby dogonić kogoś co popełnia wykroczenie.

Wiadomości z info112