690 680 960

Spłonęła wizytówka turystyczna Trzebieży. Straty wynoszą ponad 3 mln złotych, podejrzani o podpalenie zatrzymani (zdjęcia, wideo)

W nocy z piątku na sobotę w Trzebieży doszło do pożaru pomostu nad Zalewem Szczecińskim. Wstępne ustalenia wskazują na celowe podpalenie, straty sięgają ponad 3 mln złotych.

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Trzebież doszło do pożaru promenady znajdującej się nad Zalewem Szczecińskim. Każdy kto był w tym miejscu wie, że do tej pory była to wizytówka turystyczna miasta.

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w trzech miejscach jednocześnie i spłonęło ponad 2/3 pomostów. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringów i zatrzymała dwie osoby podejrzane o podpalenie.

Jak się okazuje dwaj mężczyźni przynieśli kanister z benzyną i podpalili pomosty w kilku miejscach. Ich odbudowa może kosztować nawet dwa razy tyle niż wstępnie szacowano, ponieważ 3 mln są to straty minimalne, za tyle sześć lat temu pomosty zostały wybudowane.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, związane ze sprowadzeniem zdarzenia zagrażającego mieniu wielkiej wartości w postaci pożaru, a także zniszczenia mienia wielkiej wartości. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd w poniedziałek rozważy wniosek prokuratury o zastosowanie aresztu wobec obu zatrzymanych.

(fot. wideo Facebook Sołtys Trzebież, wideo YouTube Radio Szczecin)

5 komentarzy

 1. Chyba straty w tytule.

 2. isalmiści za takie coś odrąbują łby od razu, a u nas po 2 letnim procesie kosztującym następne 2 miliony, dostaną po 2 lata odsiadki, gdzie będą karmieni na nasz koszt, a potem wyjdą i będą się śmiali z nas frajerów

 3. Więzienie więzieniem, ale oni do końca życia powinni mieć zabierane pensje i cokolwiek kupią, aż spłacą dług z odsetkami.

 4. Ta sprawa musi mieć drugie dno

  • Wygląda na to, że jeden z podpalaczy „odreagował” tak swoje problemy osobiste.

   Może chciał samospalenia z rozpaczy dokonać, ale jest takim nieudacznikiem że nawet nie potrafił skutecznie opróżnić kanistra…

   A tak na serio… Nobel dla pierwszego kto sformułuje testy kompetencji psychologicznej, wykonanej dla każdego nastolatka po ukończeniu szkoły podstawowej, aby oddzielić takie plewy od społeczeństwa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt