Spłonęła wizytówka turystyczna Trzebieży. Straty wynoszą ponad 3 mln złotych, podejrzani o podpalenie zatrzymani (zdjęcia, wideo)

W nocy z piątku na sobotę w Trzebieży doszło do pożaru pomostu nad Zalewem Szczecińskim. Wstępne ustalenia wskazują na celowe podpalenie, straty sięgają ponad 3 mln złotych.

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Trzebież doszło do pożaru promenady znajdującej się nad Zalewem Szczecińskim. Każdy kto był w tym miejscu wie, że do tej pory była to wizytówka turystyczna miasta.

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w trzech miejscach jednocześnie i spłonęło ponad 2/3 pomostów. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringów i zatrzymała dwie osoby podejrzane o podpalenie.

Jak się okazuje dwaj mężczyźni przynieśli kanister z benzyną i podpalili pomosty w kilku miejscach. Ich odbudowa może kosztować nawet dwa razy tyle niż wstępnie szacowano, ponieważ 3 mln są to straty minimalne, za tyle sześć lat temu pomosty zostały wybudowane.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, związane ze sprowadzeniem zdarzenia zagrażającego mieniu wielkiej wartości w postaci pożaru, a także zniszczenia mienia wielkiej wartości. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd w poniedziałek rozważy wniosek prokuratury o zastosowanie aresztu wobec obu zatrzymanych.

(fot. wideo Facebook Sołtys Trzebież, wideo YouTube Radio Szczecin)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Chyba straty w tytule.

 2. isalmiści za takie coś odrąbują łby od razu, a u nas po 2 letnim procesie kosztującym następne 2 miliony, dostaną po 2 lata odsiadki, gdzie będą karmieni na nasz koszt, a potem wyjdą i będą się śmiali z nas frajerów

 3. Więzienie więzieniem, ale oni do końca życia powinni mieć zabierane pensje i cokolwiek kupią, aż spłacą dług z odsetkami.

 4. Ta sprawa musi mieć drugie dno

  • Wygląda na to, że jeden z podpalaczy „odreagował” tak swoje problemy osobiste.

   Może chciał samospalenia z rozpaczy dokonać, ale jest takim nieudacznikiem że nawet nie potrafił skutecznie opróżnić kanistra…

   A tak na serio… Nobel dla pierwszego kto sformułuje testy kompetencji psychologicznej, wykonanej dla każdego nastolatka po ukończeniu szkoły podstawowej, aby oddzielić takie plewy od społeczeństwa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”