690 680 960

Spłonęła wizytówka turystyczna Trzebieży. Straty wynoszą ponad 3 mln złotych, podejrzani o podpalenie zatrzymani (zdjęcia, wideo)

W nocy z piątku na sobotę w Trzebieży doszło do pożaru pomostu nad Zalewem Szczecińskim. Wstępne ustalenia wskazują na celowe podpalenie, straty sięgają ponad 3 mln złotych.

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Trzebież doszło do pożaru promenady znajdującej się nad Zalewem Szczecińskim. Każdy kto był w tym miejscu wie, że do tej pory była to wizytówka turystyczna miasta.

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ogień pojawił się w trzech miejscach jednocześnie i spłonęło ponad 2/3 pomostów. Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringów i zatrzymała dwie osoby podejrzane o podpalenie.

Jak się okazuje dwaj mężczyźni przynieśli kanister z benzyną i podpalili pomosty w kilku miejscach. Ich odbudowa może kosztować nawet dwa razy tyle niż wstępnie szacowano, ponieważ 3 mln są to straty minimalne, za tyle sześć lat temu pomosty zostały wybudowane.

Dzisiaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Szczecinie, związane ze sprowadzeniem zdarzenia zagrażającego mieniu wielkiej wartości w postaci pożaru, a także zniszczenia mienia wielkiej wartości. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd w poniedziałek rozważy wniosek prokuratury o zastosowanie aresztu wobec obu zatrzymanych.

(fot. wideo Facebook Sołtys Trzebież, wideo YouTube Radio Szczecin)

5 komentarzy

 1. Chyba straty w tytule.

 2. isalmiści za takie coś odrąbują łby od razu, a u nas po 2 letnim procesie kosztującym następne 2 miliony, dostaną po 2 lata odsiadki, gdzie będą karmieni na nasz koszt, a potem wyjdą i będą się śmiali z nas frajerów

 3. Więzienie więzieniem, ale oni do końca życia powinni mieć zabierane pensje i cokolwiek kupią, aż spłacą dług z odsetkami.

 4. Ta sprawa musi mieć drugie dno

  • Wygląda na to, że jeden z podpalaczy „odreagował” tak swoje problemy osobiste.

   Może chciał samospalenia z rozpaczy dokonać, ale jest takim nieudacznikiem że nawet nie potrafił skutecznie opróżnić kanistra…

   A tak na serio… Nobel dla pierwszego kto sformułuje testy kompetencji psychologicznej, wykonanej dla każdego nastolatka po ukończeniu szkoły podstawowej, aby oddzielić takie plewy od społeczeństwa.

Kursy walut

 • USD 4.2156zł 0.39%
 • GBP 5.2074zł 0.27%
 • EUR 4.5242zł 0.47%
 • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas