Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W nocy spłonął drewniany dom. W zgliszczach znaleziono zwęglone ciało

Minionej nocy w Holeszowie miał miejsce pożar budynku mieszkalnego. Płomienie bardzo szybko objęły cały dom. W ogniu zginęła jedna osoba.

Pożar drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Holeszów w gminie Hanna w powiecie włodawskim, został zauważony w sobotę o godzinie 3.05. Natychmiast powiadomiona została straż pożarna. Na skuteczna pomoc był jednak już za późno, w momencie kiedy informowano strażaków o pożarze, budynek w całości objęty był już ogniem.

– Pierwsze informacje mówiły o tym, że budynek letniskowy w gospodarstwie rolnym całkowicie objęty jest pożarem a w środku może znajdować się mężczyzna w wieku około 50 lat. Do działań wysłaliśmy 5 zastępów straży pożarnej, w sumie 18 strażaków – wyjaśnia mł. bryg. Makarewicz Waldemar z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.

Gdy na miejsce przybyły pierwsze jednostki z OSP Hanna i OSP Holeszów, konstrukcja była już zniszczona a budynek zawalony. Działania strażaków polegały na ugaszeniu obiektu. W trakcie przeszukiwania pogorzeliska odnaleziono zwęglone ciało. Jednak ze względu na stan a jakim znajdowały się zwłoki, nie jest możliwa ich identyfikacja.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz prokurator. Obecnie trwa ustalanie przyczyny pojawienia się ognia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-12-03 11:18:34

Komentarze wyłączone