690 680 960

Spełniły się marzenia druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechankach (zdjęcia)

Ochotnicza Straż Pożarna w Ciechankach w powiece łęczyńskim wzbogaciła się o nowy wóz strażacki. Pod koniec stycznia nastąpiło jego uroczyste przyjęcie do jednostki.

W czwartek 27 stycznia w godzinach nocnych druhowie z OSP Ciechanki przywitali nowy wóz strażacki. Dzięki aktywności własnej oraz wsparciu radnych samorządu gminy Puchaczów do remizy trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który zastąpi czterdziestoletniego Mercedesa.

Wóz zabudowała firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych na podwoziu Scania P360 4×4 z zautomatyzowaną skrzynią biegów. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 300 litrów, dwuzakresową autopompę o wydajności 2700 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy.

Samochód kosztował 980.310 złotych brutto, środki na jego zakup pochodziły z dotacji MSWiA oraz samorządu gminy. Wczoraj został wprowadzony do podziału bojowego.

(fot. nadesłane Andrzej Zwoliński)

3 komentarze

 1. Pełnia szczęścia byłaby pewnie wtedy jak zamiast 3000 litrów wody, w zbiorniku byłoby 3000litrów nowoczesnego środka gaśniczego Novec 1230.
  Płyn Novec 1230 zapewnia wysoki margines bezpieczeństwa w przestrzeniach, w których przebywają ludzie, ale woda jest sporo tańsza więc druhowie dalej maja o czym marzyć.

 2. Cieee chorobaaaa !!!

  Niekumatym w temacie ino przypominam co następuje:
  Stosowanie środków gaśniczych zawierających wodę może z jednej strony uszkodzić sprzęt elektroniczny, a z drugiej strony wiązać się z koniecznością stosowania skomplikowanych środków naprawczych oraz z trwałą utratą danych lub rzeczy.
  Wybierając system ochrony przeciwpożarowej, decydujemy o tym, czy pożar przetrwają osoby, cenne składniki majątku czy nawet cała działalność.
  Skuteczny system gaszenia pożaru bez użycia wody zapewnia ciągłość działalności przy minimalnym okresie jej przestoju.

 3. A które to Ciechanki?

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas