Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Specjalizował się w kradzieży samochodów jednej marki. 30-latek z zarzutami (zdjęcia)

Lubelscy policjanci zatrzymali 30-latka z Wołomina, który odpowie za kradzież dwóch samochodów marki Kia. Jedno z aut zostało odzyskane w dziupli samochodowej pod Warszawą. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie.

Policjanci z Lublina z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 30-latka do sprawy kradzieży samochodu na terenie naszego miasta.

Funkcjonariusze nad sprawą pracowali od sierpnia tego roku. Wtedy doszło kradzieży samochodu marki Kia na lubelskim Czechowie. Wówczas funkcjonariusze w wyniku szybko podjętych działań odnaleźli auto pod Warszawą. Na miejscu zatrzymany został 73-letni mężczyzna.

Jednak mundurowi na tym nie poprzestali, bo wiedzieli, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam. W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych, policjanci namierzyli 30-letniego mieszkańca Wołomina. Jak się okazało, specjalizował się on w kradzieżach samochodów marki Kia. Policjanci udowodnili mu jeszcze jedno przestępstwo kradzieży z włamaniem do takiego samego auta.

– Łączną wartość obu samochodów wyceniono na kwotę około 200 tysięcy złotych. 30-letni mężczyzna usłyszał łącznie 3 zarzuty. Dwa z nich dotyczą kradzieży z włamaniem samochodów. Natomiast ostatni czyn to posiadanie narkotyków, które zostały odnalezione w domu zatrzymanego. Sprawca wczoraj na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP W Lublinie.

Specjalizował się w kradzieży samochodów jednej marki. 30-latek z zarzutami (zdjęcia)

Specjalizował się w kradzieży samochodów jednej marki. 30-latek z zarzutami (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

13 komentarzy

  1. Ręce ucinać złodziejom.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo