690 680 960

SP ZOZ w Bychawie wyposażony w urządzenie do kompresji klatki piersiowej (zdjęcia)

Starostwo Powiatowe w Lublinie pozyskało środki z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej — Funduszu Sprawiedliwości. Środki z Ministerstwa Sprawiedliwości w kwocie 57 011,13 zł oraz wkład Powiatu Lubelskiego w wysokości 578,87 zł pozwoliły sfinansować zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej na potrzeby Zespołów Ratownictwa Medycznego w SP ZOZ w Bychawie.

Umowę w tej sprawie podpisano 29 października, a już miesiąc później, 28 listopada, nastąpiło przekazanie urządzenia na mocy umowy darowizny zawartej pomiędzy Powiatem Lubelskim a SP ZOZ w Bychawie. Uroczystość przekazania odbyła się w siedzibie Ratownictwa Medycznego przy ul. 11 Listopada 9 w Bychawie.

Dyrektor SP ZOZ w Bychawie Andrzej Strawa w imieniu pracowników szpitala, a szczególnie ratowników medycznych, podziękował Posłowi Janowi Kanthakowi, Staroście Lubelskiemu Zdzisławowi Antoniowi i osobom, które przyczyniły się do pozyskania środków na zakup tego urządzenia.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć jak w rzeczywistości działa aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Urządzenie pomaga Zespołom Ratownictwa Medycznego na całym świecie w wykonywaniu zautomatyzowanych ucisków klatki piersiowej. Zakup i stosowanie urządzenia do kompresji klatki piersiowej w Zespołach Ratownictwa Medycznego dysponowanego przez SP ZOZ w Bychawie może przyczynić się do uratowania życia i wpływa pozytywnie na efekt w leczeniu pacjentów zarówno w terenie, w trakcie transportu, jak i w szpitalu.

Urządzenie do kompresji klatki piersiowej pozwoli podejmować działania w szczególności w zdarzeniach powodujących stany nagłego zagrożenia życia. Urządzenie nie zastąpi człowieka, ale pomoże skutecznie wykonać resuscytację. Co ważne, urządzenie prowadzi resuscytację nieprzerwanie podczas przenoszenia pacjenta i transportu z miejsca zdarzenia do szpitala.

SP ZOZ w Bychawie wyposażony w urządzenie do kompresji klatki piersiowej (zdjęcia)

SP ZOZ w Bychawie wyposażony w urządzenie do kompresji klatki piersiowej (zdjęcia)

SP ZOZ w Bychawie wyposażony w urządzenie do kompresji klatki piersiowej (zdjęcia)

(fot. Powiat Lubelski)

2 komentarze

  1. Jan Kathak – Gdańsk… za sprawą numerologii i magii ostatniego miejsca na liście poseł RP… kto mu podpowiedział, że istnieje takie miasteczko jak Bychawa?

  2. „Dyrektor” likwiduje wszystko co jest możliwe w bychawskim zozie i szpitalu a tu sprzęt kupują…karetki, urządzenie do kompresji klatki. Kto będzie na tym pracował?

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas