690 680 960

Śnieżyca w pierwszy dzień wiosny kalendarzowej coraz bliżej woj. lubelskiego. Na drogach zrobi się ślisko, utworzy się pokrywa śnieżna

W niedzielę pogorszą się warunki do jazdy na drogach regionu. Do woj. lubelskiego zbliżają się opady śniegu, miejscami robi się ślisko. Lokalnie pojawi się pokrywa śnieżna do 2-6 cm.

Dzisiaj Polska jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem znad Finlandii, w strefie przemieszczającego się z północnego-zachodu na południowy-wschód kraju, frontu atmosferycznego. Nadal będzie napływać arktyczne powietrze, jedynie przejściowo w strefie frontu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie. Po przejściu frontu ponownie znajdziemy się w powietrzu arktycznym. Ciśnienie zacznie rosnąć.

Od północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszcza się front okluzji. Od drugiej części dnia występować będą opady zimowe o charakterze wielkoskalowym o natężeniu słabym i umiarkowanym. Możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 2-6 cm. Opady zimowe wystąpią w całym regionie. Szczególnie intensywne po południu i wieczorem. Temperatura wyniesie od -1°C do 1°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresowo silny z południowego-zachodu, wyraźnie potęgujący odczucie chłodu, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne. Na drogach będzie ślisko.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie początkowo zachmurzenie duże i całkowite oraz opady śniegu, ale w drugiej części nocy po przejściu frontu i adwekcji suchsze masy arktycznej wystąpią większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Temperatura obniży się wtedy do -7°C/-4°C, a odczuwalna do dwucyfrowych ujemnych wartości. Wiatr zmieni kierunek z południowo-zachodniego na północno-zachodni i północy do 30 km/h. Na drogach może być ślisko.

W kolejnych dniach czeka nas ocieplenie. Pod koniec przyszłego tygodnia temperatura wzrośnie do 15°C.

Położenie opadów nadciągających nad woj. lubelskie
Aktualna temperatura

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. W czasach normalnej dyscypliny w szkołach pierwszy dzień wiosny był dniem wagarowicza, a dzisiaj… cały rok szkolny jest dniem wagarowicza.

 2. N-ty raz powtarzam: opady śniegu „o natężeniu słabym i umiarkowanym” to nie śnieżyca.

  • Korektor zachowań

   Przestań bez sensu pisać, skoro zjawisko prognozowane jeszcze nie wystąpiło. Przyjdź jutro specjalisto i komentuj.

   • A po bez sensu pisać, że prognozowane opady „o natężeniu słabym i umiarkowanym”, to śnieżyca? Może w końcu warto sprawdzić w tak ochoczo eksploatowanych przy innych okazjach źródłach, co to jest ta „śnieżyca”?

 3. i się łaziło po kostki w błocie po górkach czechowskich, czyli byłym poligonie
  były niezabezpieczone podziemne bunkry i zdezelowany czołg
  i cała młodzież ze wszystkich lubelskich szkół 🙂

 4. Znacie definicję śnieżycy? Śnieżyca to nie opad śniegu. Ulewa to nie kapuśniaczek.

  • Korektor zachowań

   Po co głupio komentować, jak jeszcze nie ma prognozowanego zjawiska? Specjalisto przestań kłapać bez sensu w komentarzu.

   • Jak sytuacja po „śnieżycy”? Wygrzebałeś się już spod zwałów „białego puchu”?

 5. Ach to może specjalista od prognoz tak przeżywa tę nadchodzący śnieg na wiosnę,bo może on albo ktoś z jego znajomych,czy rodziny prowadzi wymianę opon .Jak nastraszy śnieżycą to ci co jeżdżą na letnich wymienią na zimowe,a za chwilę znów na letnie.Kasa ,kasiorka,tylko to się liczy🤣

 6. co tam śnieżyca polskich drogowców nic nie zaskoczy, bo nawet nie zauważą. w sumie mają racje po co odśnieżać i sypać solą żeby nie było szklanki, jak i tak w południe się rozpuści, a kasa z podatku na utrzymanie dróg pójdzie na premie bo zaoszczędzili 100000 zł, to teraz można premie na 500000 rozdać.

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas