690 680 960

Śnieg w Tatrach. U nas deszczowo

Mimo, że jesień w pełni to wysoko w górach spadł pierwszy śnieg. Mieszanie się frontów przyniosło zmienną pogodę na obszarze całego kraju. U nas oprócz ostatnich kilku dni z deszczem czekają nasz region rozpogodzenia.

Czwartek w całym kraju rozpoczął się pochmurne, w wielu miejscach będzie padał deszcz, najmocniej w pasie od Ziemi Lubuskiej po Lubelszczyznę. Po południu na południowym zachodzie zacznie się przejaśniać a opady zanikną, w tych regionach będzie też najcieplej, nawet do 14 °C. W innych częściach kraju będzie chłodniej, a temperatura maksymalna wyniesie od 7 na Podlasiu do 12 °C na południu i w centrum.

Noc z czwartku na piątek będzie już zdecydowanie cieplejsza, temperatura minimalna wyniesie od 7 °C do 10 °C. Nadal w wielu miejscach będzie padać, bez opadu obejdzie się jedynie na południu naszego kraju.

W piątek ciepłe powietrze polarno-morskie obejmie swym zasięgiem całą Polskę. Niestety, ładna pogoda będzie tylko na południu. Temperatura w południowej Polsce za sprawą wiatru fenowego lokalnie przekroczyć może nawet 16 °C, a wraz z ciepłem będzie pogodnie. Na północy zachmurzenie będzie duże z opadami deszczu, temperatura maksymalna wyniesie od 11 °C do 13 °C.

Sobota będzie jeszcze dość ciepłym dniem – temperatura maksymalna wyniesie od 11 °C na północy i zachodzie do 14 °C na południu. Niestety, od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny i związane z nim kolejne opady. W kolejnych dniach będzie już znacznie chłodniej, a temperatura maksymalna tylko lokalnie przekraczać będzie 10 °C.

2013-11-07 07:46:44
(oprac. dzięki współpracy z serwisem lowcyburz.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce