690 680 960

Śmigłowiec ratunkowy lądował w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Dziecko doznało urazu głowy (foto, wideo)

Z jednego z drzew w nałęczowskim parku odłamał się sporej wielkości konar i spadł na spacerujące dziecko. Dziewczynka śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala.

W niedzielne popołudnie w Parku Zdrojowym w Nałęczowie wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyną interwencji ratowników był wypadek, jakiego doznało jedno z dzieci, przebywające z rodzicami na spacerze.

W pewnym momencie na przechodzącą pod drzewem dziewczynkę spadł konar. Została ona uderzona w głowę doznając poważnego urazu i tracąc na pewien czas przytomność. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowali ratownicy medyczni, strażacy oraz policjanci. Poszkodowaną należało jak najszybciej przetransportować do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Dlatego podjęta została decyzja o zadysponowaniu śmigłowca ratunkowego.

Obecnie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie tego zdarzenia.

(fot. nadesłane – Kamil)

13 komentarzy

  1. Tyle lat nie było nic podcinane, nawet szkoda było etatu dla osoby która byłaby odpowiedzialna tylko za drzewostan, a była taka propozycja ale została odrzucona bo za wysokie koszty.

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas