Śmiertelnie potrącił motocyklem pieszą w Bychawie, trafił do aresztu. Mężczyzna nie posiadał uprawnień (zdjęcia)

27-latek z gminy Bychawa najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie śmiertelnego wypadku na jednym z przejść dla pieszych w Bychawie.

W miniony piątek w Bychawie około godziny 17:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący motocykle marki Suzuki 27-latek z gminy Bychawa, jadąc w kierunku Strzyżewic, podjął manewr wyprzedzania pojazd marki Skoda, na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Po chwili kierujący motocyklem z impetem uderzył w 64-latkę przechodzącą po pasach. Piesza przechodziła ze strony prawej na lewą według kierunku jazdy motocyklisty. W wyniku potrącenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. 27-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy. Jak się później okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

27-latek usłyszał już zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. We wtorek sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Kierowca musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi, ze względu, że nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklami.

(fot. lublin112.pl)

40 komentarzy

 1. Wszyscy by go za jaja z miejsca powiesili, a czy ktokolwiek chociaż zdrowaśke klepnął za zmarłą albo choćby za niego? Sami niewierzący sprawiedliwi? A gdyby to któregoś z was syn tak nawywijał to też byście byli tacy twardzi i nieustępliwi? Winny jest to fakt, głupotę najw w świecie zrobił i krzywdę innym ludziom, ale ten jad płynący od tępego tłumu to coś okropnego. Wam niczego nikt nie musi odpokutowywać bo wam nikt krzywdy nie wyrządził. Nasz system penitencjarny jeszcze bardziej zepsuje tego człowieka niż nauczy go czegokolwiek.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!