Skusił się na inwestycję w kryptowaluty, oszust wziął na niego 70 tys. złotych pożyczki

Kolejny mieszkaniec woj. lubelskiego padł ofiarą oszustów na tzw. „inwestycję w kryptowaluty”. Mężczyzna przyznał zdalny dostęp do swojego komputera oszustowi. Ten z kolei zaciągnął na 42-latka pożyczkę w kwocie 70 tys. złotych.

Policjanci z Zamościa w miniony piątek otrzymali zgłoszenie o oszustwie na szkodę 42-latka. Mężczyzna skuszony zarobkiem związanym z inwestycją w kryptowaluty wszedł w link na stronie internetowej i wypełnił formularz zgłoszeniowy podając swoje dane. Potem zadzwonił do niego mężczyzna i wskazał stronę, na którą 42-latek się zalogował. Otrzymał tam polecenie wpłaty minimalnej kwoty do inwestowania – 130 dolarów. Dokonał wpłaty potwierdzając ją swoją kartą bankomatową.

Następnie zadzwonił do niego kolejny „doradca” z poleceniem zainstalowania na komputerze programu do zdalnej obsługi. Po zainstalowaniu aplikacji, mężczyzna przekazał oszustowi numer połączenia z aplikacją. Następnie zalogował się na swoje konto bankowe. „Doradca” powiedział, że na jego rachunek zostanie wpłacone 70 tysięcy złotych tytułem należności podatkowej. Kwota ta miała być następnie wypłacona.

Jak się okazało na konto 42-latka wpłynęły te pieniądze, jednak zostały od razu wypłacone. Pokrzywdzony autoryzował transakcje. Kiedy po pewnym czasie zalogował się na swoje konto, zauważył debetowe saldo na ponad 6 tysięcy złotych. Zaniepokojony o swoje finanse, skontaktował się z bankiem.

Tam dowiedział się, że na jego dane została zaciągnięta pożyczka na kwotę 70 tysięcy złotych. Z rachunku wypłacono również prawie 8 tysięcy złotych. Okazało się, że kwota kredytu została już przelana na nieznany rachunek. W banku 42-latek złożył reklamację, zastrzegł kartę bankomatową i dostęp do konta. Okoliczności sprawy ustalane są przez policjantów.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Taa, wpłacił sto dolarów i oczekiwał zwrotu podatku 70tys ? Bank wypnie się bo to nie jego wina i reklamację odrzucą . Spłacaj człowieku jak byłeś taki chytry

  • po ostatnim takim artykule próbowałam sama się zalogować na giełdę Bitbay…jest to po prostu niemożliwe…dlatego ludzie korzystają z „doradców” stąd ten problem…żaden bank nie proponuje takiej usługi…dlatego jest pole do działalności oszustów…

 2. gość ma mózg kupiony w promocji biedry.

 3. Nie żal mi go jak każdego chciwusa.

 4. Sorry, z ciekawości-gdzie można zaciągnąć kredyt w 5 minut na 70 tysięcy??? I dlaczego państwo pozwala na istanienie takich lichwiarskich firm???

 5. Wszyscy stracą kwestia krypto czasu.

 6. Tylko przy sobie waluta bezpieczna.

 7. Lobby prawnicze dba o to żeby mieć co robić i nie pozwoli na zmiany prawne ,gdzie wszystko bedzie proste i oczywiste .Jak tylko zjawia się ktoś kto chce z tym burdelem zrobić porządek ,natrafia na mur nie do przebucia i tak to się kręci i bedzie jeszcze długo kreciło .A wystarczyła by jakaś konkretna partia tzw.Zwykłych ludzi ,którzy zamiast dbania tylko o interesy własne i „kolesiów ” zadbała by o interes swoich obywateli bezczelnie okradanych w świetle tego chorego prawa i zrobiła by porządek prawny po prostu odwołując te kretyńskie prawne buble ,pozwalające legalnie okradać uczciwych ludzi i i dające bezkarnosć cwanym oszustom

  • „wolne sondy – kąstytócja”

   • twój pisiorski rząd andy jest już od 6 lat…i pod pretekstem, że pomoże „zwykłym ludziom” podporządkowuje sobie następne instytucje by nikt już nie mógł oderwać go od władzy…tak jak to się dzieje na Białorusi…

  • Poczytaj komentarze na tym portalu – piszą je właśnie ci zwykli ludzie. Poważnie chciałbyś, żeby rządzili krajem?

 8. Bank oczywiście odbierze kredyt z procentami?!

 9. Brawo Zbychu. Cała prawda o naszej władzy. W doopie mają prawo, a raczej tak jest ustanowione żeby im było łatwiej, a nie zwyklemu platnikowi podatku.
  Im więcej luk w prawie tym lepiej.
  Sami korzystają z tego i to na maksa bez opamiętania nie licząc się z niczym.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą