Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Skrzyżowanie to słynie z licznych kolizji i wypadków. To nagranie pokazuje, dlaczego do nich dochodzi (wideo)

Powtórzone znaki, czerwone linie na jezdni, jednak okazuje się, że jest to wciąż za mało dla niektórych kierowców. Jadą oni przed siebie, nie patrząc na nic, a później dochodzi do wypadków i kolizji. Jedną z takich sytuacji zarejestrował Pan Sylwester.

Skrzyżowanie ul. Diamentowej i Wrotkowskiej od wielu lat jest miejscem na terenie Lublina, gdzie wielu kierowców nie radzi sobie z jego pokonaniem. W wyniku tego dochodzi tam do licznych kolizji, a nawet wypadków. Praktycznie za każdym przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Wielu kierowców nie zwraca bowiem uwagi na oznakowanie, nie zwraca też uwagi na naniesione na jezdni czerwone linie wskazujące, że należy zachować szczególną ostrożność. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w środę wieczorem.

Kierujący hondą mężczyzna poruszał się od strony ul. Wrotkowskiej. Wjeżdżając na ul. Diamentową, w kierunku ul. Zemborzyckiej dwukrotnie wymusił pierwszeństwo przejazdu zmuszając innych kierowców do hamowania. Tym razem na szczęście nie doszło do zderzenia pojazdów.

(wideo – nadesłane – Sylwester)

53 komentarze

 1. W godzinach szczytu przejechanie tego skrzyzowania od strony Wrotkowskiej bez wymuszenia jest niemozliwe.

  • Niestety 🙁 trzeba by czekać z pół godziny żeby trafić na puste

  • Jak nie umiesz skręcać w lewo, to trzeba skręcić w prawo i na rondzie pod wiaduktem zawrócić.

 2. Ostatni sprawiedliwy to Ty i Tobie Podobni,bo jeździcie na zasadzie polowania ,przywalisz w takiego barana i go zabijesz,czy jego rodzinę,to policja nic Ci nie zrobi,bo świetle prawa jesteś niewinny bo zabiłeś czy polamales kogoś kto ci wymusił,a więc jesteś niewinny.I wielu niestety takich chamów miejskich i wiejskich nigdy nie zrozumie , że ponad głupota,chamstwem, bezmyślnością jest czyjeś życie i zdrowie.A jeszcze np walniesz w takiego co Ci wymusi,to reszta jadących z tyłu wzorowo i przepisowo zgniecie cię człowieku w twoim samochodzie wzorów walącym w wymuszacza

  • Bez przesady. Większość kierowców to normalni ludzi. Co prawda niektórzy z nich, niekiedy, za kierownicą stają się bardzo niemili, czy nawet agresywni, ale w sytuacji zagrożenie większość kierujących dąży do uniknięcia zderzenia.
   To co napisałeś, i zarzucasz wielu, dotyczy raczej marginesu.
   Tych przeważnie w aŁdicach, z czapeczką z daszkiem na łbie przez cały rok. Oni faktycznie są co najmniej chamami. Wola hamować klaksonem, a nie hamulcem. Bardzo dużo takich na tym forum się wypowiada.

  • Egzekwowanie swoich praw jest „głupotą, chamstwem i bezmyślnością”? Jakby włamywacz chciał ci okraść dom to też oddałbyś mu wszystko dobrowolnie, bo twoja własność jest ważniejsza od złoczyńcy?

 3. Franiu,no uspokoiłes mnie bo jak jeżdżę ,to mam wrażenie , że w8ekszosc dąży do kolizji,ale masz rację ,że wielu jest takich , że woli wyjść na głupka i słabeusza i ustąpić temu co popełnił błąd lub temu co wymusił z premedytacją,ale dzięki temu nie ma na drodze dziesięciu pojazdów uprzywilejowanych ,bo niestety czasem tyle jest potrzebnych w czasie wypadku czy kolizji

 4. To nie jest powodem wypadków na tym skrzyżowaniu!!!!
  Wypadki/kolizje są przy zjeździe z Diamentowej we Wrotkowską, a nie odwrotnie jak na pokazanym nagraniu.
  Widoczność jest tam marna, szybko jadące auta Diamentową w stronę JPII są mało widoczne zza wzniesienia.

 5. Ten kto zatwierdził oznakowanie tego skrzyżowania, powinien dzień w dzień w godzinach szczytu jeździć z Wrotkowskiej w Diamentową. Myślę, że po tygodniu może coś by dotarło, chociaż co ja się łudzę…

 6. Jeszcze się B AR AN nie zatrzymał na STOP. To nie było nie patrzenie na oznakowanie .Tylko jazda na cwaniaczka.J ego motto znaki i oznaczenia mnie nie obowiązują.

 7. to powinno być oznakowane jako RONDO – defacto to JEST skrzyżowanie o ruchu okrężnym, ale jakiś idiota postanowił utrudnić życie po łowie mieszkańców Lublina… Brawo, kretyni z zarządzania ruchem

 8. Wytłumaczcie mi dlaczego rejestracja kretyna jest zasłoniona, a całej reszty widoczna??

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo