690 680 960

Skrzyżowanie pięciu ulic w centrum Nałęczowa zmienią w rondo. Prace ruszą w przyszłym tygodniu

Przez całe lato przejazd przez Nałęczów będzie utrudniony. Duże i ruchliwe skrzyżowanie w centrum miasteczka zostanie przebudowane.

W przyszłym tygodniu w Nałęczowie rozpocznie się wyczekiwana od lat inwestycja drogowa. Chodzi o przebudowę skrzyżowania u zbiegu pięciu głównych ulic: Armatnia Góra, Kolejowa, Chopina, 1 Maja, Poniatowskiego i Partyzantów. Zostanie ono zamienione na rondo.

Plany tej inwestycji istnieją od lat, jednak dopiero teraz doczekała się ona realizacji. Pokonanie położonego w centrum miasteczka skrzyżowania, zwłaszcza w trakcie sezonu turystycznego, sprawia niekiedy wiele problemów. Dlatego też po przebudowie ma się poprawić nie tylko płynność ruchu, lecz również bezpieczeństwo.

Zakres prac obejmuje przebudowę układu komunikacyjnego, w tym skrzyżowań i ulic; rozbudowę ciągów komunikacyjnych wraz z elementami małej architektury; budowę chodników, przystanków i postojów; budowę oświetlenia, systemu monitoringu oraz odwodnienia terenu. Powstanie też kładka dla pieszych nad rzeką Bochotniczanką oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Prace rozpoczną się w środę 25 maja. Dla kierowców oznaczać one będą utrudnienia w ruchu. W pierwszym etapie zamknięta dla ruchu zostanie ul. Chopina. Podobna sytuacja czeka też pieszych. Niedostępny będzie chodnik wzdłuż ulicy Armatnia Góra i ul. 1 Maja po stronie ul. Chopina. Dodatkowo zostanie zamknięty odcinek chodnika w ul. Poniatowskiego na wysokości dworca.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. postawią znaki c-12 i takie to będzie rondo

 2. Widziałem Ptaka Cień

  w miescie inspiracji rondo z czterema ulicami dla niektórych jest mordorem, a co dopiero z pięcioma? odynie, miej w opiece starców.

 3. Mam inne pytanie.

  A nie można było tego zrobić po otwarciu obwodnicy?

  • Otóż na tym polega cała sztuka budownictwa, żeby takie rzeczy robić naraz. Wtedy bez żenady można ogłaszać kolejne opóźnienia z powodu braku materiałów, maszyn czy pracowników. W zimie – wiadomo, można kłaść co najwyżej asfalt, najlepiej prosto w kałuże z wody z solą. Przebudowa ma trwać przez całe wakacje, czyli w okresie wzmożonego ruchu. Niech ludziska poczują, że się buduje.

 4. I jeszcze niech w ramach sztuki na środku położą jakiegoś pniaka ku czci męczenników motoryzacji.

 5. To wymyślić mogły tylko polskie Janusze planowania inwestycji drogowych w postaci władz samorządowych. Najpierw obwodnica (cała) a potem można rozkopać centrum Nałęczowa na lata…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej