Skrzyżowanie na wjeździe do Krasnegostawu przebudują na rondo. Ma to poprawić płynność ruchu (zdjęcia)

Zakończyć się mają problemy kierowców wyjeżdżających z Krasnegostawu w kierunku Zamościa. Skrzyżowanie, gdzie rozpoczyna się obwodnica miasta, zostanie przebudowane na rondo.

We wtorek w Krasnymstawie odbyła się konferencja w której wzięli udział m.in. wicepremier Jacek Sasin i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zapowiedzieli oni przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812 w ciągu ulic Sokołowskiego i ul. Lwowskiej. Miejsce to jest doskonale znane wszystkim kierowcom, którzy wyjeżdżają z miasta w kierunku Zamościa. Ponieważ pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy poruszające się drogą krajową, wyjazd z drogi wojewódzkiej jest niezwykle utrudniony i niejednokrotnie zajmuje sporo czasu. Dochodzi tam również do kolizji i wypadków.

Z obliczeń wykonanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu w 2015 r. wynika, że średni ruch na tym skrzyżowaniu wynosi ponad 13 tys. pojazdów na dobę. Konieczność przebudowy tego skrzyżowania od dawna zgłaszały organy samorządowe, policja, straż pożarna oraz służby ratownictwa medycznego. Dzięki budowie ronda zwiększyć się ma płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżnych.

Inwestycja oprócz ronda, obejmie budowę chodników o łącznej długości ok. 120 metrów, zatoki autobusowej, oświetlenia oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. Parametry drogi w obrębie ronda zostaną podniesione do nośności 115 kN/oś. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu państwa, przy udziale jednostek samorządu terytorialnego: Miasta Krasnystaw, Powiatu Krasnostawskiego oraz Zarządu Województwa Lubelskiego. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2021-2022.

(fot. Google Street View, Ministerstwo Infrastruktury)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. już dawno powinni zrobić obwodnicę Krasnegostawu i Izbicy w ciągu S17. ten jeden krótki odcinek radykalnie by usprawnił ruch na całej trasie, Bedzie jak w Kołbieli – 15 lat planowania i zamiast zacząć budowę od obwodnicy Kołbieli to robią ją na samym końcu. Dno i dwa metry mułu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja