Skręcała w prawo, zderzyła się z rowerzystą (wideo)

Kilka dni temu na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z ul. Muzyczną doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty. Moment kolizji zarejestrował jeden z kierowców.

Na nagraniu widać, jak w prawidłowo jadącego rowerzystę wjeżdża białe volvo. Z relacji autora filmu, zamieszczonej pod filmem wynika, że kierująca pojazdem „przez okno zainteresowała się rowerzystą”, a następnie odjechała. Kierujący zsiadł z jednośladu i dalej poszedł prowadząc rower.

Niepokojące jest też zachowanie kierującej volvo chwilę przed zderzeniem z rowerzystą. Na nagraniu widać, jak omija ona stojące bmw, którego kierowca przepuszczał pieszych i rowerzystów mających zielone światło.

Ku przestrodze!

(fot. wideo YouTube Bartek W)

27 komentarzy

 1. czy Policja już zainteresowała sie tym zdarzeniem?

  • Weryfikuje czy ów pani nie należy do jakiejś ” elitki” , a może ma jakiś ” immunitecik ” . Taką furą dozorczyni nie jeżdzi . Po co im problemy jak oficjalnego zgłoszenia nie było .

 2. Pisałem wczoraj kiedy będzie następne zdarzenie z udziałem kierującej. Długo nie trzeba było czekać.
  One nie myślą, bo akurat jadą.

 3. wiadomo że to rowerzysty wina a mandat dostanie za jazdę po przejściu !!!??????

 4. Kierująca łaskawie zwróciła uwagę, że rower należy przeprowadzać i łaskawie poinformowała, że może już sp..ać na drzewo.

 5. „Niepokojące jest też zachowanie kierującej volvo chwilę przed zderzeniem z rowerzystą. Na nagraniu widać, jak omija ona stojące bmw, którego kierowca przepuszczał pieszych i rowerzystów mających zielone światło. ”

  Przecież tam są dwa pasy ruchu, więc w czym problem?

  • W tym że obok samochód czeka bo piesi i rowerzyści na przejeździe rowerowym mają zielone, a baba w wołowinie zderza się z prawidłowo jadącym rowerem, mającym pierwszeństwo bo ma ZIELONE. Ostatnio widzę jak piesi nawet na zielonym muszą się na przejściu zatrzymać bo się kierowca znajdzie który „zdąży przed nimi”.

   • Piesi przeszli i przejście było puste. Jedynie rowerzysta nadjeżdżał, któremu powinna ustąpić. A zdanie napisane, jakby jakiś rozpędzony pirat wjechał między pieszych.

    • to bez znaczenia, co jest napisane i ile jest tam pasów, bo przed przejściem i tak zabrania się omijania pojazdów, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych

 6. Wg mnie rowerzysta nie dostosował prędkości pokonując skrzyżowanie, efektem było zderzenie samochodu z jednośladem. Sorry może przegiolem ale kochani roweżysci ostrożnie! wolniej! dajcie się zobaczyć czy to blondynka czy dziadek czy kierowca mpk lub smieciarki wszyscy chcemy wrócić do domu, was naprawdę czasami nie widać. Zarazem w tym miejscu chciałem podziękować pani na rowerze miejskim która ustąpiła i pokazała że mam z prawej wolne (za zamkiem w prawo ) kierowca autobusu.

  • Przecież jakby miał jechać wolniej tym rowerem to by musiał się zatrzymać. Jeżeli ona w tym miejscu go nie widział to powinna udać się na badania wzroku.

 7. czy Dziunia już ma zabrane prawo do jazdy???

 8. W odwiedzinach u twojej statrej

  Najlepsze jest to że każdy jest tu ekspertem w prowadzeniu auta i znawcą przepisów drogowych. A pewnie ponad połowa z was jeździ burakowozem od przystanku do przystanku albo zasuwa na piechotę. Miękkie parówy 😀

  • W kraju gdzie jest ponad 20mln samochodów, i prawie 20mln osób ma prawo jazdy, poruszanie się własnym samochodem jest nie lada wyczynem.
   Jaki tym musisz mieć niski poziom wartości czy oceny, że posiadanie samochodu (którego przeciętna wartość nie wynosi kilka tys. PLN) stanowi jakiś wyznacznik do oceny człowieka.

   • W odwiedzinach u twojej statrej

    człowieku jak się odnoszę do wiedzy na temat przepisów i „poziomu ekspert wiedzy samochodowej” u ludzi a nie oceny sytuacji materialnej ludzi. Mnie to nie obchodzi zupełnie. Mówię tylko o tym że połowa z tych co pisze te bzdury tutaj nie ma nic wspólnego z prowadzeniem auta lub jakiegokolwiek innego pojazdu. Nawet rowera. Czytaj ze zrozumieniem na przyszłość.

 9. Łyncna? Taki Volvo to tam chyba dużo nie jeździ. szybko znajdą i będzie miała ciepło.

 10. Ukarać tych co idą po ścieżce rowerowej! Święte krowy idą jak po czerwonym dywanie.

 11. A później zdziwienie, że rowery miejskie są w takim stanie.

 12. Przebudowa tego skrzyżowania tyle dała że powstają takie wypadki. Brawo ZDiM, brawo Żuk.

 13. Omija samochód, który przepuszcza pieszych i wjeżdża w prawidłowo jadącego rowerzystę, brawo TY!

 14. Podobne przypadki nieraz miały miejsce. Winny często nie był sam kierujący autem ale również częściowo rowerzysta. Dlaczego? A dlatego, że przejeżdżając przez przejazd rowerowy powinien zachować szczególną ostrożność. Na nagraniu wydaje się, że jedzie nieco za szybko. Gdyby prędkość rowerzysty nie była brana pod uwagę, to wyobraźcie sobie w tej sytuacji jadącego z prędkością 40-50km/h. Mało który kierowca byłby w stanie dostrzec go odpowiednio wcześnie i ustąpić mu pierwszeństwa. Dobrze, że tak orzekają sądy, bo gdyby było inaczej to każdy z nas mógłby stać się ofiarą rowerzysty-kaskadera-naciągacza na odszkodowanie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach