Skręcała na posesję rowerem, wyprzedzał ją kierowca volkswagena. Doszło do zderzenia (zdjęcia)

Wczoraj po południu w Kocudzy Drugiej doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 15:00 w miejscowości Kocudza Druga w powiecie janowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzystki.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierująca rowerem 70-latka skręcała w lewo na swoją posesję. W tym czasie wyprzedzał ją 30-latek kierujący volkswagenem. Po chwili doszło do zderzenia auta z rowerzystką.

Kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierującemu osobówką nic się nie stało. Jak ustalili policjanci oboje kierujący byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Janów Lubelski)

9 komentarzy

 1. Bo nie nauczyli że ręką się pokazuje gdzie się skręca. Ale nie wiadomo czy jakby puściła kierownicę jedną ręką to i tak by się wywaliła.

  • I za pewne skręcanie w lewo od prawej krawędzi jezdni. Gdyby rowerzysta (70-letnia kobieta) przed skrętem ustawiła się przy osi jezdni, to byłby to już wystarczający sygnał, że będzie skręcać w lewo i może powstrzymać się na chwilę z wyprzedzaniem.
   Niestety, ale od 70-latki na rowerze, można wymagać tyle samo co od 10-altka na rowerze czy pełnoletniego kierującego aŁdi.

 2. Od razu wiedziałem, że kierującą rowerem okaże się 70-letnia kobieta. I że sprawcą zdarzenia będzie kierujący. Kierujący rowerem.

 3. A może zbliżyła się do lewej krawędzi? Może trafiła na miszcza co wyprzedza wszystko mimo wszystko?

  • Nie spodziewałbym się takiego rozeznania w sytuacji drogowej i panowania nad pojazdem (rowerem) od 70-latki.

  • Byłam świadkiem takiej sytuacji tylko z 2 autami. Ukarany i tym samym winny został ten co skręcał na posesję.

 4. Anioł Cieć Dyżurny

  Wiem, ze 70-latka może nie mieć internetu i nie czytać 112, ale może jak „wróci do siebie” to jej wnuki powiedzą…
  Kobito, 70 lat to jeszcze nie starość (ja mam prawie 73 i dobrze się trzymam może dlatego, że sie nie puszczam), daj se spokój z rowerem, bo długo nie pożyjesz.
  Za dużo gamoni prawo jazdy se załatwiło.

 5. Też miałem kilka niebezpiecznych sytuacji z babciami na rowerach. Na szczęście do „zdarzenia” nie doszło. One zachowują się na drodze jak DAMY.
  Nie będą się na nikogo oglądać, ani nie będą nikomu ustępować. Przecież kierowca widzi że ona jedzie, że ona skręca do domu bo przecież ona tu mieszka, że przecież ona wyjeżdża ze swojej posesji na drogę.
  Cała jej wiedzą o przepisach r. d. to: „Moją babka tak tu jeździła, moja matka tak tu jeździła i ja też od dziecka tak tu jeżdżę”.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!