690 680 960

Nielegalne papierosy w piwnicy bloku mieszkalnego. 18-latek z zarzutami

Chełmscy policjanci natrafili na nielegalne wyroby tytoniowe w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w Chełmie. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 18-letni chełmianin.

Chełmscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeszukali jedną z piwnic bloku mieszkalnego w Chełmie. Mundurowi znaleźli tam i zabezpieczyli tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Jak się okazało, wyroby tytoniowe należały do 18-letniego mężczyzny, który je tam przechowywał. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę ponad 18 tysięcy złotych.

Mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. Policja Chełm)

5 komentarzy

 1. Kurcze, ale palenia na kilka lat. szkoda bo u niego pewnie po 8 zł. A nie po 14 jak u nas. gdyby u nas były tańsze to i nie byłoby takich przypadków. Kto chce niech pali. To jego życie i wybór.

  • 8 zł? cena paczki papierosów zza wschodniej granicy sięga już 10-12 zł za paczkę na bazarku a za 13 kupi się już Polskie więc szkoda tylko palić to siano pakowane gdzieś w Ukraińskiej stodole:D A druga sprawa to taka, skoro nauczyłeś się palić to płać:D wesprzesz budżet Państwa na rozdawnictwo które idzie pełną parą , szkoda tylko że nikt nie wspomina o cenach za artykuły spożywcze które sukcesywnie idą w górę nie wspominając o cenach paliwa…

   • (: Miałem to napisać że to nie są legalnie produkowane papierosy, tylko składane dzieś w jakiś mafijnych jamach pod przymkniętym okiem skorumpowanej sowieckiej milicji.

   • OOO po tyle już idą? To nie opłaca się.

 2. Jak ktoś się truje na własne życzenie, to znaczy że stać go i na takie po 30zł.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin