Skrajna nieodpowiedzialność kierowcy. Porzucił auto z dzieckiem i uciekł AKTUALIZACJA

Na widok policji o mało nie doprowadził do wypadku a później porzucił samochód z własną córką w środku i uciekł. Trwają poszukiwania kierowcy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano na ulicy Strojnowskiego w Lublinie. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki przeprowadzali tam kontrolę trzeźwości kierowców. W pewnym momencie usłyszeli pisk hamulców i dostrzegli wyskakującego z samochodu kierowcę. Mężczyzna zaczął uciekać w kierunku ul. Abramowickiej, zaś mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Niestety po chwili uciekinier zniknął im z zasięgu wzroku.

Gdy policjanci wrócili do porzuconego auta, zastali w nim dziecko. Okazało się że to 9-letnia córka kierowcy. Podróżowała bez jakichkolwiek zabezpieczeń w postaci fotelika czy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Bez skrupułów przyznała, że samochodem kierował jej ojciec.

Jak się okazało, mężczyzna na widok policjantów usiłował zawrócić, jednak zjeżdżając na przeciwległej pas ruchu o mało nie doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka innym autem. Widząc, że manewr mu się nie udał postanowił uciec pieszo, pozostawiając swoje dziecko w samochodzie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że opel nie został po zakupie zarejestrowany, nie posiada badań technicznych ani ubezpieczenia.

Zanim policjanci skończyli kontrolę 42-latek sam zgłosił się na III komisariat, był trzeźwy.

– 42-latek odpowie za szereg naruszeń przepisów ruchu drogowego m.in. za niewłaściwe przewożenie pasażera, stworzenia zagrożenia w ruchu drogowy, brak badań technicznych i ubezpieczenia. Jak się okazało mężczyzna prowadził pojazd nie posiadając uprawnień do kierowania. Dokumenty stracił za przekroczenie limitu punktów karnych.Będziemy sprawdzali także czy swoim zachowaniem nie naraził dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. W takim przypadku grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

2015-03-12 11:11:31
(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

  1. No to się popisał. Przecież na takiej kontroli nie sprawdzają ani OC, ani dowodu. Dmuchną by i pojechał dalej. Jak był trzeźwy to by miał po kłopocie. No chyba, żeby zauważyli brak fotelika.

  2. ostatni sprawiedliwy

    do białego.tak możesz dostać mandat w kwocie od 20-50 zł za nie dopełnienie obowiązku przerejstrowania pojazdu w ustawowym terminie 30 dni a ponadto możesz mieć zatrzymany dowód rej.za niezgodność danych zawartych w dowodzie rej.ze stanem faktycznym dotyczy wpisu w pkt.od C.1.1 do C 2.3 w dowodzie rej.

  3. ostatni sprawiedliwy

    sprostowania dla białego bo ucieło mi jedno zero. mandat grozi od 20-do 500zł

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu