690 680 960

Skontrolowali stan techniczny autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie. Wyniki nie są najlepsze

Nieszczelności układów, uszkodzone opony, wycieki paliwa, korozje podstawowych elementów czy też nadmierna emisja spalin – To najpoważniejsze usterki, jakie stwierdzono w kontrolowanych pojazdach komunikacji miejskiej. Nie obyło się bez zatrzymania dowodów rejestracyjnych.

W piątek na ulicach Lublina przeprowadzona została wspólna akcja funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Tym razem skupiono się na pojazdach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze w kilku miejscach miasta, głównie na przystankach końcowych na os. Poręba, os. Felin, ul. Paderewskiego i ul. Żeglarskiej sprawdzali, w jakim stanie są pojazdy, którymi każdego dnia podróżują tysiące osób. Jednocześnie kontrolowano posiadanie przez przewoźników stosownych uprawnień do przewozu osób oraz obsługi linii, badano także trzeźwość kierujących.

Jak przyznają funkcjonariusze, szczególny nacisk kładziony był na dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów. Ogółem skontrolowanych zostało 85 autobusów należących do różnych przewoźników. Nie obyło się bez mniejszych lub większych nieprawidłowości. Za te poważniejsze funkcjonariusze zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. W pięciu autobusach wykryto bowiem nieszczelności układu pneumatycznego lub hamulcowego, w kolejnych uszkodzoną oponę na przedniej osi, korozję punktów kotwiczenia elementów zawieszenia, wyciek paliwa a także nadmierną emisję spalin.

Jak podsumowuje wyniki akcji Paweł Gruszka z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ znaczącej poprawie. Jednak funkcjonariusze zastrzegają, że w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia.

50

51

(fot. WITD)
2018-02-23 15:20:33

48 komentarzy

 1. A ja proponuje a żeby ktoś zkotrolowal itd po ostatniej mojemu kontroli w samochodzie itd zauważyłem zdarzy bieżnik na oponach w środku brudno a i pewnie znalazło by się coś nie tak pod maska ale jak tu zwrócić uwagę panu z inspekcji pewnie dalej bym nie pojechał oni też nie są tacy świeci a pro po kiedyś na światłach zwróciłem uwagę panu policjantowi że nie mają jednego światła z przodu to usłyszałem co cię to opchodzi proponuje być samemu w porządku a później kontrolować innych .

 2. A co na to najlepszy przewoźnik/pracodawca w Polsce ?

 3. stary i mój STAR

  Czy przegląd rejestracyjny w MPK jest wiarygodny?!!!

 4. Zabierali dowody na siłę,za przepaloną żarówkę świateł mijania i jakiś lekki ubytek powietrza,co pogotowie chciało zrobic na miejscu,ale nie bo aspiranci musieli się wykazać. Wiadomo że ktoś odgórnie zlecił tę kontrolę,pewnie ZTM,teraz odliczą kary i zapłacą mniej za kilometry.

  • Jan nierzetelny

   Czyli sam przyznajesz że pojazd był niesprawny… a swoją drogą dziwię się właścicielowi trolejbusów URSUSA że pozwoliło doprowadzić je do takiego stanu MPK.

 5. Wszyscy jadą po MPK, a gdzie tu jest napisan, że wadliwe były tylko pojazdy MPK. Chyba mamy w Lublinie i innych przewoźników.

 6. Tak martwią się o zanieczyszczenia to dlaczego na Felinie nie wyłączyli silnika w samochodzie policyjnym a stał pusty.

 7. I co to dało? Codziennie jeżdżę do pracy złomem, w którym zacinają się drzwi. Już kilka razy zdarzyło się, że autobus nie dojechał do końca trasy, a ciągle puszczają ten sam pojazd…

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…