Sierż. szt. Tomasz Mysiak z KMP w Lublinie najlepszym policjantem ruchu drogowego

Już po raz 27 funkcjonariusze drogówki z naszego województwa brali udział w zawodach o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. 21 funkcjonariuszy z komend miejskich i powiatowych oraz funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej mieli do pokonania szereg konkurencji, które sprawdzały ich umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku to już 27 edycja tego plebiscytu. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do wojewódzkich eliminacji przystąpiło 21 policjantów oraz funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej.

Pierwszego dnia policjanci musieli rozwiązać testy wiedzy. Sprawdzian obejmował pytania z zakresu znajomości prawa o ruchu drogowym, karnego, wykroczeń, a także zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Następnie funkcjonariusze sprawdzili swoje umiejętności na strzelnicy oraz podczas konkurencji rozegranej na jednym z lubelskich skrzyżowań.

Dzisiaj rozegrane zostały kolejne dwie konkurencje jazda służbowym motocyklem i samochodem.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu, a tym samym tytuł Policjanta Ruchu Drogowego 2014 otrzymał sierż. szt. Tomasz Mysiak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Drugie miejsce zajął asp. Krzysztof Chawryło także z KMP w Lublinie, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się sierż. szt. Krzysztof Wiśniewski z KPP w Opolu Lubelskim. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody i puchary ufundowane przez Lubelskiego Komenda Wojewódzkiego Policji insp. Michała Domaradzkiego.

W jeździe na motocyklu oraz jeździe sprawnościowej samochodem bezkonkurencyjny okazał się sierż.szt. Tomasz Mysiak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Puchary indywidualne ufundowana zostały przez PZM w Lublinie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Funkcjonariuszem najlepszym w ręcznej regulacji ruchem na skrzyżowaniu okazał się chor. Andrzej Grądzielewski z Żandarmerii Wojskowej. Zwycięzca otrzymał puchar ufundowany przez NSZZ Policjantów Woj. Lubelskiego. Zarząd ufundował także puchar w konkurencji „Strzelanie z broni służbowej. W tej dyscyplinie najlepszy okazał się asp. Krzysztof Chawryło z KMP w Lublinie. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ufundował puchar dla funkcjonariusza znającego najlepiej przepisy prawa. Zwyciężył sierż. sztab. Łukasz Poznański z Komendy Powiatowej w Lubartowie.

Przypomnijmy, sierż. szt. Tomasz Mysiak 23 maja będąc poza służbą uratował życie rannemu motocykliście, którego jednoślad zderzył się z osobówką w Wandzinie na trasie Lublin-Lubartów.

Więcej na ten temat tutaj – Wandzin: Policjant poza służbą uratował życie motocykliście

2014-06-03 20:02:11
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Gratulacje , ciekawe jak Pan Tomasz spisze się w konkursie ogólnopolskim ? , bo chyba takowy jest również organizowany.
  Pozdr.

 2. Więcej takich Policjantów na drogach!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach