Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie siedź za stołem, przyjedź na Bożonarodzeniową Masę Krytyczną

Już dzisiaj o godzinie 18 startuje Bożonarodzeniowa Masa Krytyczna. Rowerzyści wyruszą punktualnie o godzinie 18 z Placu Litewskiego.

Tegoroczna grudniowa Masa Krytyczna wypada dokładnie w Boże Narodzenie. Drodzy rowerzyści, oderwijmy się na chwilę od stołów, ozdóbmy świątecznie rowery i zamanifestujmy naszą obecność w Lublinie w ten szczególny, zimowy czas.

Trasa przejazdu wiedzie ulicami: Kołłątaja, Hempla, Okopową, Narutowicza, Nadbystrzycką, Zana, Kraśnicką, Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem, Kapucyńską, Placem Wolności, Bernardyńską i Kozią. Rowerzyści postarają się także odwiedzić Szopkę na Starym Mieście.

Masa Krytyczna startuje w ostatni piątek miesiąca. W tym roku akurat tak się złożyło, iż wypada w pierwszy dzień świąt. Niech dzisiejszy przejazd będzie świetną motywacją by się ruszyć od świątecznego stołu i spalić trochę kalorii.

Nie siedź za stołem, przyjedź na Bożonarodzeniową Masę Krytyczną

2015-12-25 11:20:07
(fot. Nadesłane)

15 komentarzy

 1. A dla czego ma to taka głupią nazwę ? sama nazwa ludzi nie zachęca ” masą krytyczna”

  • Bo po angielsku to „Critical Mass” – zwrot zaczerpnięty z fizyki jądrowej oznaczający minimalną masę materiału rozszczepialnego, w której rozszczepienia ma charakter łańcuchowy. Parafrazując, „masa krytyczna” rowerzystów na drogach, to ich minimalna liczba, przy której kierowcy samochodów zdają sobie sprawę z istnienia rowerowych użytkowników dróg.

   • Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

    A po mojemu „masa krytyczna”, to masa zarówno krytykująca, jak i podlegająca krytyce, natomiast związywanie,czy tłumaczenie tego „nuklearnością” jest nadużyciem zdecydowanie krytycznym. 😉

   • CZY KIEDYKOLWIEK UCZYŁEŚ SIĘ FIZYKI – NIE MYL Z WYCHOWANIEM FIZYCZNYM

 2. My nie blokujemy ruchu, my ruchem jesteśmy! 😉

 3. To dobra okazja by ruszyć 4 litery sprzed świątecznego stołu 🙂

 4. Że jaka masa? Kretyniczna?

 5. mało wam widze dalej k***wa ścieżek i innych wygód pedalarze..

 6. Było świetnie! Ok. 30 osobom chciało się przyjechać na Masę zamiast siedzieć na tyłku przed telewizorem lub komputerem 🙂 Tak trzymać!

  • w Swieta normalni ludzie sa z rodzina a nie lataja po ulicach jak bezpanskie psy. Wmawianie sobie, ze jest inaczej nie zabije samotnosci.

   • Ty normalny też nie jesteś, skoro 26-go o godzinie obiadowej i rodzinnej siedzisz przy kompie i piszesz tego posta. Także tak. Widząc drzazgę w czyimś oku wyjmij belkę ze swojego, udomowiony pudelku.

 7. ostatnio jakas grupa debili wyjezdzając z litewskiego skrecała w hępla na czerwonym swietle debile dobrze ze samochody wychamowały dlmnie to masa debili mają sciezki rowerowe niech jezdzą a nie pajacują po ulicach

 8. jaja jak berety z tej masy krytycznej buhaha Jezdza jak chcą,..