690 680 960

Sieć monitoringu obejmie Tomaszów Lubelski. Trwa także rewitalizacja parku

Remont parku miejskiego, rewitalizacja uliczek starego miasta a także budowa monitoringu miejskiego oraz centrum monitoringu – te inwestycje rozpoczął samorząd Tomaszowa Lubelskiego.

W Tomaszowie Lubelskim cały czas trwają prace nad rewitalizacją miasta poprzez remont uliczek starego miasta oraz parku miejskiego a także w zakresie budowy monitoringu miejskiego oraz wyposażenia centrum monitoringu. Prace w samym parku miejskim już trwają, niebawem ruszą również roboty przy budowie muszli koncertowej. W związku z tym, ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych, w czasie prowadzenia prac, niedostępne będą dla mieszkańców ciągi piesze oraz urządzenia placu zabaw. Jak planuje wykonawca, taki stan potrwa do 10 lipca.

Z kolei już została podpisana umowa na zaprojektowanie i wykonanie systemu monitoringu miejskiego. W centrum obserwacji będzie się znajdowało dwanaście 32- calowych monitorów, na których pracownicy będą obserwować aktualną sytuację w mieście. Kamery zaś mają się pojawić w 25 miejscach Tomaszowa. Będą one sterowane przez manipulatory a obraz będzie zapisywany na zewnętrzny nośnik. Co więcej, pomiędzy centrum rejestracji a centrum obserwacji utworzona zostanie specjalna linia telefoniczna, gdzie od razu po podniesieniu słuchawki, ma zostać nawiązane połączenie. Ma to mieć istotny wpływ na szybkość reagowania służb, w sytuacjach wymagających szybkiego działania po dostrzeżeniu zdarzenia wymagającego interwencji.

Kamery pojawią się w następujących punktach miasta: trzy z nich na ul Rejtana, kolejne trzy na ul. Kościuszki i Jana Pawła II, po dwie na ul. Króla Zygmunta. Matejki i Skłodowskiej a także po jednej na ul. Kopernika, Andersa, Traugutta, Aleja Sportowa, Zamojskiej i Armii Krajowej. Dodatkowo cztery kamery pojawią się w parku miejskim, gdzie pod ich kontrolą będzie lodowisko, amfiteatr i fontanna a także spora część alejek. Każda z kamer ma być zainstalowana minimum od 5 do 6 m. nad ziemią, żeby nie były narażone na działanie wandali.

Przewidywany termin ukończenia prac to 15 czerwca 2015 r.

(fot. lublin112)
2015-02-15 20:18:23

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas