Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Saperzy sprawdzą dokładnie Al. Racławickie. To po serii niebezpiecznych znalezisk z czasów II Wojny Światowej

Po raz kolejny na Al. Racławickich wykonane zostanie rozeznanie saperskie. To w związku ze znajdowanymi ostatnio dzień po dniu niewybuchami. Za każdym razem na wiele godzin trzeba zamykać ruch w centrum miasta.

Cały teren Al. Racławickich, gdzie prowadzone są prace związane z jej przebudową, ma zostać raz jeszcze dokładnie sprawdzony pod kątem występowania niebezpiecznych pozostałości z czasów wojennych. Decyzja taka zapadła po tym, jak dzień po dniu, czyli w poniedziałek, wtorek i środę natrafiano na niewybuchy.

Pierwszy z nich robotnicy zauważyli w ziemi z wykopu, którą koparka załadowała na ciężarówkę. Kolejny dostrzegł już operator koparki. Dzisiaj znaleziono następne dwa niewybuchy. Jak nam wczoraj wyjaśniano, znaleziska były sporych rozmiarów. To pociski artyleryjskie, których siła rażenia może wynosić nawet kilkaset metrów. Dlatego też tak ważne dla bezpieczeństwa było wstrzymanie ruchu pojazdów.

Miejscy urzędnicy wyjaśniają, że zanim rozpoczęły się prace, wykonawca inwestycji miał za zadanie przeprowadzić rozeznanie saperskie. Było ono wykonane przez specjalistyczną firmę. Jej pracownicy przez dwa dni w drugiej połowie kwietnia sprawdzali cały teren. Teraz działania te mają zostać powtórzone.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

18 komentarzy

  1. Na Lipowej pod każda lipą też znajdą niewybuchy