Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Samoklęski: Pijany holował pijanego

W sobotę przed południem policjanci w Kamionki zatrzymali do kontroli brawurowo jadącego nissana, który holował renaulta. Jak się okazało kierujący, zarówno holującym jak i holowanym pojazdem, byli nietrzeźwi.

-W sobotę kilka minut po godzinie 11.00 policjanci z Posterunku Policji w Kamionce w trakcie kontroli miejscowości Samoklęski napotkali niezwykle brawurowo jadące dwa pojazdy. Mimo bardzo zaśnieżonej i śliskiej nawierzchni kierowca nissana pędził z dużą prędkością ledwo co utrzymując pojazd na drodze. Co gorsza, holował on na lince renaulta, którego kierowca w kłębach unoszącego się za pędzącym nissanem śniegu miał jeszcze większe trudności w opanowaniu swojego auta. Policjanci zatrzymali natychmiast ten niebezpieczny konwój. Okazało się, że samochodami kierowali dwaj 24–latkowie z gminy Kamionka. Wyszło także na jaw, że obydwaj byli pijani. Kierowca nissana był pod wpływem 1,2 promila alkoholu. Ponadto prowadził samochód wbrew dwóm sądowym zakazom prowadzenia pojazdów. Kierowca renaulta miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę – informuje sierż. szt. Grzegorz Paśnik z policji w Lubartowie.

Teraz obydwaj odpowiedzą przed sądem. Kierowca nissana odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Kierowca renaulta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

2014-01-26 09:23:09
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. nazwa miejscowosci mowi sama za siebie
    wiecej nie trzeba komentowac chyba

Z kraju

Sport