Samoklęski: Pijany holował pijanego

W sobotę przed południem policjanci w Kamionki zatrzymali do kontroli brawurowo jadącego nissana, który holował renaulta. Jak się okazało kierujący, zarówno holującym jak i holowanym pojazdem, byli nietrzeźwi.

-W sobotę kilka minut po godzinie 11.00 policjanci z Posterunku Policji w Kamionce w trakcie kontroli miejscowości Samoklęski napotkali niezwykle brawurowo jadące dwa pojazdy. Mimo bardzo zaśnieżonej i śliskiej nawierzchni kierowca nissana pędził z dużą prędkością ledwo co utrzymując pojazd na drodze. Co gorsza, holował on na lince renaulta, którego kierowca w kłębach unoszącego się za pędzącym nissanem śniegu miał jeszcze większe trudności w opanowaniu swojego auta. Policjanci zatrzymali natychmiast ten niebezpieczny konwój. Okazało się, że samochodami kierowali dwaj 24–latkowie z gminy Kamionka. Wyszło także na jaw, że obydwaj byli pijani. Kierowca nissana był pod wpływem 1,2 promila alkoholu. Ponadto prowadził samochód wbrew dwóm sądowym zakazom prowadzenia pojazdów. Kierowca renaulta miał w organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę – informuje sierż. szt. Grzegorz Paśnik z policji w Lubartowie.

Teraz obydwaj odpowiedzą przed sądem. Kierowca nissana odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Kierowca renaulta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

2014-01-26 09:23:09
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. nazwa miejscowosci mowi sama za siebie
    wiecej nie trzeba komentowac chyba

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności