Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Samochód stoczył się ze wzniesienia i uderzył w mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala

W sobotę około południa na jednej z posesji w Turce pod Lublinem doszło do groźnego zdarzenia. Auto stoczyło się na mężczyznę, poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12.00 w Turce pod Lublinem. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z posesji mężczyzna został przygnieciony przez staczający się ze wzniesienia pojazd.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Poszkodowany mężczyzna uskarżał się na problemy z oddychaniem i został przewieziony do szpitala przez ratowników medycznych.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Kierowco pamiętaj!

Hamulec ręczny, znany również jako hamulec awaryjny lub hamulec postojowy, pełni kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas postoju pojazdu. Ważne jest, aby korzystać z hamulca ręcznego prawidłowo i nie zapominać o jego stosowaniu podczas parkowania pojazdu. Hamulec ręczny umożliwia bezpieczne parkowanie pojazdu na różnych typach nawierzchni, zwłaszcza na stromych wzniesieniach. Dzięki niemu unikamy przypadkowego zjeżdżania pojazdu, co może spowodować wypadek lub uszkodzenie auta. Pamiętajmy, aby wysiadając z samochodu upewnić się, że pojazd został właściwie zabezpieczony oraz nie utrudnia ruchu innym kierowcom i pieszym, a przede wszystkim nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

8 komentarzy

  1. Jak ktoś ma pecha, to w drewnianym kościele cegła mu na łeb spadnie ~Paulo Coelho

  2. Przez swój samochód czy cudzy? Ciekawe.

  3. Tak czytając L112 dochodzę czasem do wniosku że kursy na prawko powinni zlikwidować a szkolić powinna redakcja I jej arcy wybitni dziennikarze

  4. No ja wiem , że to chore i głupie i na dłuższą metę niewykonalne ale jak jeżdżę to staram się nawet zwracać uwagę czy np na moim zielonym nie wjeżdża mi karetka na sygnale,lepiej jest obserwować otoczenie niż później będąc niewinnym czy winnym żyć ze świadomością ,że się zabiło czlowieka

    • Przy jeździe miejskiej nie używam radia i dlatego słyszę, co dookoła mnie się dzieje. Często na światłach stoi ktoś obok mnie z muzyką na pół osiedla aż szyberdach się unosi.

  5. Oprócz hamulca ręcznego warto włączyć dodatkowo pierwszy lub wsteczny bieg. Bywa czasem , że hamulec ręczny może ulec awarii i wtedy też o wypadek łatwo.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo