690 680 960

Salmonella w jajkach z Biedronki. Trafiły do sklepów z Lubartowa

W około 20 sklepach sieci Biedronka w naszym regionie mogły się znaleźć jaja zakażone salmonellą. Zakwestionowana partia trafiła bowiem do centrum dystrybucyjnego w Lubartowie.

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o kolejnym przypadku wykrycia pałeczek Salmonella enteritidis na powierzchni skorupek jaj pochodzących z sieci sklepów Biedronka. To już kolejna tego typu sytuacja w ciągu ostatnich dni. Tym razem dotyczy naszego regionu, gdyż jaja trafiły do magazynu centralnego Jeronimo Martins Polska w Lubartowie. Stamtąd zaś do około 20 sklepów w województwie lubelskim.

Zakwestionowana partia jaj nosi oznaczenie handlowe „zdrovo Rodzinkovo”. W opakowaniach znajduje się 30 szt. jak, w klasie wagowej M i klasie jakości A. Produkt oznakowany jest kodem na skorupce: 3PL30051328K2; kraj pochodzenia – Polska. Numer partii to data wraz ze znajdującym się obok kodem oznaczającym numer partii produkcyjnej: 31-03 PWK93K2 A. Producentem są zaś Fermy Drobiu Woźniak w Żylicach w województwie wielkopolskim.

Produkt jest wycofywany ze sklepów. W sytuacji, gdyby jaja z tej partii zostały zakupione przez klientów, nie należy ich spożywać z uwagi na zagrożenie dla zdrowia. Co więcej, istnieje możliwość przeniesienia bakterii ze skorupek na inne produkty. Pałeczki salmonelli są główną przyczyną zakażeń przewodu pokarmowego pochodzenia bakteryjnego. Zachorowanie skutkuje wystąpieniem biegunki, bóli brzucha oraz wymiotów.

(fot. pixabay)

9 komentarzy

 1. firma powinna zapłacić OGROMNĄ karę finansową !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. firma biedronka czy firma która produkuje te jajka… kto wogóle kupuje spożywke w biedrze.. jeszcze chemia moze byc .. ale spozywka totalne dno. i wcale nie jest już tak tanio jak kiedyś

  • mniej inteligentnym nie chce się liczyć, przyzwyczaili się że skoro jest brudno i bałagan to na pewno jest taniej. Fakt spożywka to dno, nie wchodzę tam, wszędzie będzie lepiej.

 3. Puścić ich z jaja..sorry torbami.

 4. Ale jaja:).
  Zamknąć fermę i nie będzie więcej problemu.

 5. Nie należy ich spożywać, tylko co z tym zrobić-do kosza?? Nie przywykłem żeby wziąć 10 pln i wywalić do kosza pod zlewem.

 6. ................

  Salmonella enteritidis-dieta cud

 7. już raz firma woźniak miała wpadkę (Holandia) i biedronka ich wyrzuciła i ma nowego dostawcę spod Biłgoraja – a tutaj woźniak znowu próbuje jako ekologiczne droższe się pojawiać na rynku – salmonella na skorupce czyli jakieś jaja się potłukły i oblały inne zdrowe w środku 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas