Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sala dla dzieci w Zespole Szkół Specjalnych w lubelskim szpitalu zyskała nowe oblicze (zdjęcia)

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, który znajduje się w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, będą mieli lepsze warunki do nauki. Sala lekcyjna została wyremontowana dzięki zaangażowaniu sponsorów.

W Filii Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, która mieści się w Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie, uroczyście otwarto wyremontowaną salę lekcyjną. Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele Fundacji PGE – darczyńcy projektu reprezentowani przez Iwonę Stanisławek i Michała Kowalskiego oraz dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie szkoły.

W ramach podziękowań dla fundatorów dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Do szkoły nie chodzą tylko anioły”. Symboliczne otwarcie sali nastąpiło przez uroczyste przecięcie wstęgi. Wyremontowana sala wszystkim bardzo się podobała i na pewno będzie sprzyjała lepszemu przyswajaniu wiedzy i umiejętności.

Remont sali to tylko element całorocznego projektu „Wyrównujemy szanse”, do którego przyłączyło się wielu niezwykłych ludzi i organizacji, a portal lublin112.pl objął go patronatem medialnym. Dzieci skorzystały już z gościnności „Bukowej zagrody” , Muzeum w Kozłówce i Teatru Andersena. Dzięki realizacji projektu możliwe było spełnienie marzeń Wychowanków.

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. Fajnie, ale to powinno zrobić państwo a nie sponsorzy. Zresztą tacy monopoliści jak pge, mpwik itp. nie powinni być sponsorami.

    • Ważne że pomogli, mniejsza o to kto ☺Aczkolwiek masz rację, państwo powinno uskutecznić remont ?

  2. Brawo!
    Piękna inicjatywa!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo