Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sąd zamyka, sąd wypuszcza: Podejrzany o zabójstwo w Lubartowie na wolności

Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił wydany przez Sąd Rejonowy w Lubartowie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec Mateusza K., który 9 sierpnia według ustaleń policji zamordował swoją byłą dziewczynę a następnie usiłował popełnić samobójstwo.

W ubiegły czwartek upłynął 14-dniowy okres tymczasowego aresztu, który wobec Mariusza K. podejrzanego o to, że w dniu 9 sierpnia w Lubartowie zamordował swoją byłą dziewczynę Annę Sz. Podejrzany cały czas przebywa w szpitalu, po tym jak usiłował popełnić samobójstwo, najpierw podpalając się w samochodzie, następnie w lesie, a na koniec rzucając się pod koła przejeżdżającego samochodu. Do tej pory przed drzwiami szpitalnej sali w której leży, cały czas znajdował się funkcjonariusz policji, który pilnował podejrzanego.

Jednak po upłynięciu dwutygodniowego terminu tymczasowego aresztowania, sędzia lubelskiego Sądu Okręgowego, nie zdecydował się na przedłużenie aresztu dla podejrzanego. Sąd stwierdził, że zastosowanie środka zapobiegawczego z przyczyn formalnych jest niezasadne i uchylił postanowienie lubartowskiego sądu. Tak więc Mariusz K. pomimo popełnienia zbrodni, która zagrożona jest najwyższym wymiarem kary, formalnie jest wolnym człowiekiem.

Mężczyźnie przedstawiono już zarzut zabójstwa Anny Sz, poprzez poderżnięcie jej gardła, jednak nie ustosunkował się do niego i odmówił składania wyjaśnień. Jednak jak zapowiadają śledczy, niebawem będą ponownie wnioskowali o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Jak się przychyli do niego sąd, okaże się w najbliższych dniach.

(fot. KWP Lublin)
2013-08-27 20:53:29

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo