Są wyniki badań pacjenta diagnozowanego w Lublinie w kierunku koronawirusa. Potwierdziły się przypuszczenia lekarzy

Znane są już wyniki badań przeprowadzonych w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie, a dotyczących mężczyzny, który w jednym z lubelskich szpitali jest diagnozowany w kierunku koronawirusa. U pacjenta wykluczono tę niebezpieczną chorobę.

Do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie dotarły wyniki badań pacjenta, który od środowego popołudnia jest diagnozowany w kierunku koronawirusa. Jak już informowaliśmy, mężczyznę objęto obserwacją w warunkach oddziału zakaźnego, gdyż przeprowadzony wywiad epidemiologiczny wskazywał, że znajduje się on w gronie podwyższonego ryzyka. Miał on bowiem kontakt z osobą, która również w kierunku koronawirusa jest diagnozowana w innym szpitalu. Mężczyznę umieszczono w jednoosobowej sali z izolacją oddechową. Dodatkowo do zajmowania się pacjentem, wyznaczono zaledwie kilka osób z personelu medycznego.

Wiadomo już, że mężczyzna nie jest zarażony koronawirusem. Badania przeprowadzone w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie całkowicie wykluczyły tą niebezpieczną chorobę. Lekarze już wcześniej przypuszczali, że taki będzie wynik badań, jednak chcieli mieć pewność. Wszystko dlatego, że mężczyzna nie miał żadnych charakterystycznych objawów, jakie występują przy zarażeniu koronawirusem. Z tego też powodu obserwacją nie obejmowano członków rodziny pacjenta.

Przedstawiciele sanepidu zapewniają, że na terenie województwa lubelskiego do tej pory nie stwierdzono żadnego przypadku wystąpienia koronawirusa. Owszem nadzorem epidemiologicznym objęto kilka osób, jednak kolejne badania wykluczają zachorowanie. W większości osoby te powróciły do Polski z Chin, bądź też krajów, w których notowane są liczne przypadki wystąpienia tej choroby.

(fot. SPSK1)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Koronawirus nie jest chorobą.

 2. brawo redakcjo.. już sam tytuł wskazuje ze mus jest przeczytac cały artykuł ….

 3. Tytuł jak z gównianego faktu, nie idzcie tą drogą bo czytelnicy was opuszczą.

 4. Narodowy Akrobata

  Co tam korona. Wirus TVN to dopiero jest paskudztwo.

  • Paskudne paskudztwo. Niektórzy się nim brzydzą. W przenośni i dosłownie.

  • Do-Narodowy akrobata

   Etam, coś cię się w główce prsekrecilo ot tych fikolkow. Wiadomości TVP niepowstydza się dziś narracji jak dziennik tv ze stanu wojennego.

  • Na takie śmieciowe stacje jest prosty sposób – omijać z daleka. Dobrze jest też mieć minimum wiedzy o ich „gwiazdach” typu Durczok.

  • Ciekawe jest to, że za rządów PO-PSL w TVN, czy w TVP często było słychać głosy krytyki pod adresem ówczesnego rządu. Teraz wg TVP, obecny rząd to zespół ludzi nieomylnych, którzy zawsze podejmują najlepsze decyzje. Po prostu taki rozmnożony król Midas. Kiedyś to się nazywało propaganda.

 5. „Potwierdziły się przypuszczenia lekarzy”… Dobry tytuł.

 6. Po tym tytule wnioskuje że został ktoś zatrudniony z Faktów albo innego podobnego media. Omijam szmatławce z daleka i dla tego dawno nie miałem do czynienia z tego typu tekstami w tytule artykułu, Ludzie wchodzą na tą stronę bo są ciekawi co się dzieje w Lublinie i nie muszą się przebijać przez politykę i demagogie, Fajnie by było żeby tak zostało.

  • Albo z WP 😉 no nic najwyżej przestaniemy wchodzić na tą stronę i tyle, mniej odwiedzających = mniej kasy

 7. A w TVP jak zwykle:) W Polsce niema smogu, to ta okrutna Unia Europejska jak zwykle kłamie. Opozycja jest zła, a najlepiej jakby ich zamknąć wszystkich razem z Sędziami. A po wszystkim odtanczyc taniec obrzezaniec.

 8. No to sie ciesze

 9. Ale trzymacie w napięciu tym tytułem artykułu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!