Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W tych miejscach wciąż dochodzi do kolizji i wypadków. Tam trzeba zachować szczególną ostrożność

Kierowcy z pewnością znają ronda z pniakiem, czy też przy Makro w Lublinie, które słyną z dużej liczby kolizji i wypadków. Są jednak również odcinki dróg krajowych i wojewódzkich, gdzie dość często w jednym miejscu dochodzi do takich zdarzeń. Przedstawiamy tego typu miejsca.

Najniebezpieczniejszym miejscem w 2022 roku w województwie lubelskim jest odcinek drogi krajowej nr 2 w Zalesiu w powiecie bialskim. Doszło tam do 8 zdarzeń drogowych. Po 6 miało miejsce na obwodnicy Białej Podlaskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Francuską; w Wólce na drodze krajowej nr 82 Lublin – Łęczna, w Łopienniku na przebiegającym przez las odcinku drogi krajowej nr 17 Lublin – Krasnystaw oraz w Ułężu na drodze krajowej nr 48 Kock – Dęblin.

Na kolejnych miejscach są: droga wojewódzka nr 844 Chełm – Hrubieszów w miejscowości Żmudź, droga krajowa nr 74 Janów Lubelski – Frampol w miejscowości Dzwola w powiecie janowskim oraz droga wojewódzka nr 824 Opole Lubelskie – Puławy w miejscowości Karczmiska. Wydarzyły się tam po cztery zdarzenia drogowe.

Z kolei po trzy miały miejsce w: Strzyżewicach na drodze wojewódzkiej nr 834 Niedrzwica Duża – Bychawa; Goraju na drodze wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj; Zakręciu na drodze krajowej nr 17 czyli tuż przed Krasnymstawem jadąc od strony Lublina; a także w Łęcznej na drodze wojewódzkiej nr 820.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. i jakie wnioski wyciągnęli miejskie urzędasy???

  2. Ciekawa statystyka zwłaszcza że prawie codziennie na obwodnicy Lubartowa jest jakieś zdarzenie

  3. Jeśli w tych miejscach wciąż dochodzi do kolizji i wypadków, to może czas je wiosną zaorać, a wybudować obwodnice tych pechowych miejsc.
    Zauważcie jednak, że przejeżdżają tamtędy tysiące pojazdów, a pecha mają tylko nieliczni.

  4. Bo tam są rzyły wódne?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo