Rzucał kociętami po autobusie. Odpowie za znęcanie

Policjanci z VII komisariatu zatrzymali 19-latka, który odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Rzucał małymi kociętami po autobusie.

Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. Młody mężczyzna jechał autobusem linii 40. Był bardzo pijany. Ze sobą miał dwa małe koty, którymi z niewiadomych przyczyn zaczął rzucać po autobusie. Jednego z nich wystawił nawet przez drzwi i zaczął nim wymachiwać. Po przejechaniu kilku przystanków, wysiadł na ulicy Narutowicza i zaczął zaczepiać przechodniów. Oferowali im, aby wzięli od niego koty. Jeden przechodniów zareagował i je przyjął. Zwierzęta były w takim stanie, że wymagały pomocy weterynarza – informuje KWP Lublin.

Kilka dni po zdarzeniu do VII komisariatu zgłosiła, się przedstawicielka fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt. Kobieta złożyła zawiadomienie. Sprawą zajęli się operacyjni z VII komisariatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym odnaleźli sprawcę. Stróże prawa dzięki zabezpieczonemu nagraniu ustalili dane mężczyzny. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Lublina. Młody mężczyzna kilka dni temu został zatrzymany – dodaje KWP Lublin.

Lublinianin wyjaśnił, że dokładnie nie pamięta całego zajścia ponieważ był bardzo pijany. Kocięta dostał od kolegi i chciał je zawieźć jako prezent dla swojej przyjaciółki. Powiedział, że podczas podróży autobusem nie chciał zrobić im krzywdy, a jedynie się z nimi bawił.

Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

2013-10-07 12:36:09
(fot. KWP Lublin/ monitoring komunikacji miejskiej)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska