Ryki: Oszuści okradli 89-latkę

89-letnia mieszkanka Ryk padła ofiarą złodziei, którzy pod pretekstem zwrotu pieniędzy za wodę weszli do jej mieszkania. Wykorzystując chwilę nieuwagi kobiety ukradli 2 tys. złotych.

-O tym, jak przebiegli bywają sprawcy, przekonała się wczoraj jedna z mieszkanek Ryk. Do 89-letniej kobiety przyszło dwóch mężczyzn. Poinformowali kobietę, że ma ona nadpłatę za wodę w wysokości 100 złotych. Mężczyźni mieli tylko banknot 200 złotowy i poprosili o wydanie reszty. Kobieta z szafy wyjęła oszczędności. W trakcie ich wizyty 89 latka wchodziła do łazienki by sprawdzić wodę. Moment jej nieuwagi wystarczył złodziejom. Skradli z szafy pieniądze w kwocie 2 tys. złotych i uciekli. Jeszcze tego samego dnia 89-latka zorientowała się, że została okradziona i natychmiast powiadomiła policję – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej policji.

Przypominamy osobom starszym o oszustach, którzy pod pozorem okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary. Zyskują ich zaufanie i okradają.

2014-05-22 14:24:39
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Cieć z Lubartowskiej

    Jakby babunia miała wysłać te 2 tysiaki do Torunia, albo zanieść na plebanie i jeszcze całować w łapę proboszcza,za to, że zechciał wziąć, to lepiej, że wzięli je sobie bardziej potrzebujący. 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!