690 680 960

Ruszyło doraźne łatanie dziur na lubelskich ulicach. Z naprawami drogowcy poczekają do wiosny

Ruszyło zabezpieczanie dziur, jakie pojawiły się na wielu lubelskich ulicach. Na razie doraźnie, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców i zminimalizować przypadki uszkodzeń pojazdów.

W ostatnim czasie niemal każdego dnia otrzymujemy sygnały od kierowców o fatalnym stanie nawierzchni niektórych lubelskich ulic. Jak co roku, po wystąpieniu przymrozków a następnie odwilży, pojawiają się dziury w jezdniach. Niektóre są tak duże, że zagrażają bezpieczeństwu. Nie brakuje też uszkodzonych pojazdów, które wjechały w często niewidoczną, gdyż ukrytą w kałuży głęboką dziurę.

W piątek drogowcy przystąpili do łatania nawierzchni. W pierwszej kolejności pojawili się tam, gdzie ubytki były największe. Jak wyjaśnia Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin, chodzi o ul. Kunickiego, Chemiczną, Mełgiewską, Turystyczną, Wyzwolenia, Zorza, Długą, Zemborzycką, Budowlaną, Janowską, Sowińskiego, Zana, Głęboką, Orkana, Szeligowskiego, Nałęczowską, Wojciechowską czy też Zbożową. Do tego dochodzi al. Warszawska, Witosa i Kraśnicka.

Jednak z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, wykonywane są tylko doraźne naprawy uzupełniając ubytki tzw. masą na zimno. Metoda ta poprawia bezpieczeństwo, jednak jest nietrwała. Dlatego też wiosną, kiedy zrobi się cieplej, a przede wszystkim będzie sucho, drogowcy mają przystąpić do trwalszych napraw.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

 1. Kompromitacja łysego deweloperocwaniaka.

 2. szok ! dziury łatają.
  a mogli postawić znaki ograniczające do 30 km/h 😀

 3. Najbardziej zaniedbane miasto w Polsce.

 4. Ser szwajcarkski

  sory, to miał być komentarz do haha
  postawili znak ograniczenie do 30

 5. Doraźne latanie dziur to w naszym mieście trwa cały rok. NIESTETY.

 6. Ulice masakra,Zana,Kunuckiego,Popiełuszki,Kraśnicka,Orkana,Sowińskiego,Głęboka,Nadbystrzycka,Witosa,i wiele wiele innych ,wstyd na całą Polskę !!!

 7. co za nędza, ale dziadostwo, a na wiosnę to niewiele lepiej będzie tyle, że na sucho i w mniejszym pośpiechu, ale takie samo badziewie

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie