Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyło doraźne łatanie dziur na lubelskich ulicach. Z naprawami drogowcy poczekają do wiosny

Ruszyło zabezpieczanie dziur, jakie pojawiły się na wielu lubelskich ulicach. Na razie doraźnie, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców i zminimalizować przypadki uszkodzeń pojazdów.

W ostatnim czasie niemal każdego dnia otrzymujemy sygnały od kierowców o fatalnym stanie nawierzchni niektórych lubelskich ulic. Jak co roku, po wystąpieniu przymrozków a następnie odwilży, pojawiają się dziury w jezdniach. Niektóre są tak duże, że zagrażają bezpieczeństwu. Nie brakuje też uszkodzonych pojazdów, które wjechały w często niewidoczną, gdyż ukrytą w kałuży głęboką dziurę.

W piątek drogowcy przystąpili do łatania nawierzchni. W pierwszej kolejności pojawili się tam, gdzie ubytki były największe. Jak wyjaśnia Justyna Góźdź z Urzędu Miasta Lublin, chodzi o ul. Kunickiego, Chemiczną, Mełgiewską, Turystyczną, Wyzwolenia, Zorza, Długą, Zemborzycką, Budowlaną, Janowską, Sowińskiego, Zana, Głęboką, Orkana, Szeligowskiego, Nałęczowską, Wojciechowską czy też Zbożową. Do tego dochodzi al. Warszawska, Witosa i Kraśnicka.

Jednak z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, wykonywane są tylko doraźne naprawy uzupełniając ubytki tzw. masą na zimno. Metoda ta poprawia bezpieczeństwo, jednak jest nietrwała. Dlatego też wiosną, kiedy zrobi się cieplej, a przede wszystkim będzie sucho, drogowcy mają przystąpić do trwalszych napraw.

(fot. archiwum/zdjęcie ilustracyjne)

23 komentarze

 1. Kompromitacja łysego deweloperocwaniaka.

 2. szok ! dziury łatają.
  a mogli postawić znaki ograniczające do 30 km/h 😀

 3. Najbardziej zaniedbane miasto w Polsce.

 4. Ser szwajcarkski

  sory, to miał być komentarz do haha
  postawili znak ograniczenie do 30

 5. Doraźne latanie dziur to w naszym mieście trwa cały rok. NIESTETY.

 6. Ulice masakra,Zana,Kunuckiego,Popiełuszki,Kraśnicka,Orkana,Sowińskiego,Głęboka,Nadbystrzycka,Witosa,i wiele wiele innych ,wstyd na całą Polskę !!!

 7. co za nędza, ale dziadostwo, a na wiosnę to niewiele lepiej będzie tyle, że na sucho i w mniejszym pośpiechu, ale takie samo badziewie

Z kraju