Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszył remont drogi wojewódzkiej łączącej nasz region z Podkarpaciem (zdjęcia)

Mieszkańcy oraz kierowcy czekali na to od wielu lat. Znajdująca się z fatalnym stanie nawierzchnia zostanie wymieniona na nową. Na początek prace prowadzone są na odcinku o długości 8 km.

Rozpoczęły się prace związane z remontem drogi wojewódzkiej nr 863 w powiecie biłgorajskim. Wykonawca prowadzi prace na odcinku o długości ok. 8 km między Różańcem a Tarnogrodem. Obecna pełna nierówności nawierzchnia jest frezowana, następnie położone zostaną dwie warstwy masy bitumicznej. Warstwy wiążąca oraz ścieralna mają mieć po 4 cm grubości. Utwardzone zostaną również pobocza, do czego będzie wykorzystany destrukt pochodzący z frezowania nawierzchni.

Mieszkańcy na remont tej trasy czekali bardzo dawna. Podobnie jak przedsiębiorcy prowadzący działalność w okolicy. Droga ta ma również duże znaczenie dla turystów. Prowadzi bowiem w często odwiedzane tereny na Podkarpaciu. Dojechać nią można do Lubaczowa, uzdrowiska w Horyńcu czy też do drogowego przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu oraz na wschodnią część Roztocza.

– Tutaj w powiecie biłgorajskim rolnicy i przedsiębiorcy na ten remont czekali bardzo, bardzo długo. W 2020 roku na remonty i inwestycje wydamy rekordową kwotę 40 mln zł. Inwestycja na której się znajdujemy Różaniec-Tarnogród już niedługo będzie wyremontowana do samej gminy Obsza. Już w październiku mieszkańcy powiatu biłgorajskiego będą mogli bezpiecznie ten odcinek pokonywać – przekonywał Marszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa.

Zaplanowano bowiem, że niebawem ruszą prace na kolejnych dwóch odcinkach, tym razem chodzi o 2,7 km trasy od Różańca do skrzyżowania z drogą nr 849 oraz 1 km w miejscowości Obsza.

Ruszył remont drogi wojewódzkiej łączącej nasz region z Podkarpaciem (zdjęcia)

Ruszył remont drogi wojewódzkiej łączącej nasz region z Podkarpaciem (zdjęcia)

Ruszył remont drogi wojewódzkiej łączącej nasz region z Podkarpaciem (zdjęcia)

(fot. Starostwo Powiatowe Biłgoraj)

7 komentarzy

  1. a co z drogą 853 Biłgoraj Tomaszów Lubelski ? a może już zrobiona a ja nie wiem ?

    • Nie ma remontu, ani nie ma go w planach. Najlepiej omijać ten odcinek jadąc z Jozefowa zezez Susiec

  2. Redakcjo drogi nr 835 chyba, poprawcie tekst

  3. A co z drogą 848 (Turobin – Szczebrzeszyn)? wertep na wertepie i psiarnia tam łapie jak przekroczysz 60

  4. Od kiedy drogą 835 można dojechać do Lubaczowa?? Odcinek Biłgoraj – Księżpol jest najbardziej obciążonym odcinkiem tej drogi. Nawet zleceniodawcy badań ruchu czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie nie wierzył ludziom wykonującym pomiar. Wysłali więc jakiegoś specjalistę, który widząc ruch na tym odcinku nie wiedział co powiedzieć swoim przełożonym. PiS wie jak przeje…bać 70 mln a na drogę nie mają. Wstyd Sasinie.

    • Można. 835 dojeżdżasz do Tarnogrodu i skręcasz w 863, potem w Cieszanowie 865 i dalej 866 i dojechałeś.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo