Rusza przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką w kierunku Opola Lubelskiego

Już za kilka dni ruszą prace związane z przebudową skrzyżowania al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką w kierunku Opola Lubelskiego. Utrudnienia w ruchu potrwają do końca października.

Już pod koniec września rusza, wyczekiwana przez wielu kierowców, przebudowa skrzyżowania al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką w kierunku Opola Lubelskiego.

Inwestycja obejmie przebudowę wlotów skrzyżowania i wydzielenie relacji skrętnych, budowę wysp segregujących, montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z DW747 i ul. Łanową oraz wyznaczenie przejść dla pieszych.

Roboty potrwają do końca października. Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Prace będą przeprowadzane w pięciu etapach; związane z przebudową sieci, roboty brukarskie oraz trzy etapy robót nawierzchniowych.

We wstępnej fazie robót wprowadzone zostanie obustronne zawężenie al. Kraśnickiej (od strony skrajni jezdni), przy utrzymaniu ruchu dwukierunkowego. Zamknięty zostanie wlot DW747 i ul. Łanowej w al. Kraśnicką. Objazd dla DW747 zostanie wykonany z destruktu, będzie miał szerokość 7m, a zostanie poprowadzony przez teren targu i stacji LPG. Do ul. Łanowej dojazd będzie przez ul. Bełżycką oraz ul. Folwarczną. Dla pieszych zostaną wyznaczone tymczasowe przejścia.

Podczas prac związanych z remontem nawierzchni wprowadzone zostanie jednostronne zawężenie al. Kraśnickiej (kierunek Lublin) oraz ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Utrzymane zostanie zamknięcie wlotów DW747 i ul. Łanowej w al. Kraśnicką.

Pod koniec robót organizacja ruchu będzie wyglądać następująco: wprowadzone zostanie jednostronne zawężenie al. Kraśnickiej (kierunek Kraśnik) oraz ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Utrzymane zostanie zamknięcie wlotów DW747 i ul. Łanowej w al. Kraśnicką. Natomiast podczas robót nawierzchniowych przy stacji LPG utrzymane zostanie zawężenie al. Kraśnickiej w kierunku Kraśnika i ręczne kierowanie ruchem. Przywrócony zostanie ruch na DW747 i ul. Łanowej oraz ruch pieszy po nowo wybudowanych chodnikach.

2015-09-23 10:13:51
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. „Podczas prac związanych z remontem nawierzchni wprowadzone zostanie jednostronne zawężenie al. Kraśnickiej (kierunek Lublin)”… znów? przecież w 2013 był remont…

 2. Rychło w czas. Na jesieni przyszłego roku obwodnica zdejmie stamtąd 50% ruchu i ta inwestycja będzie psu na budę. A jak się wszyscy mordują tam od 10 lat, to nie było sposobu nawet sygnalizacji postawić…

  • TYLKO POMYŚL logicznie o ludziach tam mieszkających oni już wcale nie wyjadą na kraśnicką jak jeszcze te 50% z opola wyjedzie obwodnicą i pojedzie główną drogą

 3. Rucha dalej będzie, szczególnie dla tych co będą chcieli się dostać na Czuby, LSM, Centrum czy choćby na Biłgoraj/Przemyśl. Ale jeżeli to skrzyżowanie (sygnalizacja) nie będzie połączone z obecnie realizowaną „zieloną falą” to będą jeszcze większe korki na wlocie i wylocie do Lublina.

 4. na zdjęciu widoczny Marcin Ć. chłopak który zginął pod kołami ciężarówki przy budowie obwodnicy Lublina w lesie w Konopnicy. Zdjęcie raczej nie aktualne

 5. mam jeszcze jedną propozycję, bardzo ważną i niezbędną… pewnie każdy z nas też liczy na to… mianowicie proponuję nasr…ć tzn. ponastawiać świateł (sygnalizatorów) gdzie tylko się da, na skrzyżowaniach to jużw ogóle obowiązkowo, nawalić tyle świateł, żeby już w ogóle odechciewało się jeździć, to moje życzenie, aha i do tego żeby była jeszcze czerwona fala, no bo po co niby zielona?
  dobrze by było też zwęzić w ogóle jezdnię i na środku zrobić jakiś pas z kostki z krawężnikami, tak by np. w razie korka karetka nie mogła swobodnie przejechać, oczywiście wszystko w ramach bezpieczeństwa i nowoczesnych standardów budowania dróg
  czyli po prostu zróbcie kawał dobrej roboty w lubelskim wykonaniu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie